Vladislav Němec nastoupil k prvním minutám v mužské 3. lize

Ve věku 15 let nastoupil včera 24.5. Vladislav Němec do mistrovského utkání za třetiligové Blansko proti Rosicím. Vláďa vystřídal v 75. minutě Rosťu Rajčince a odehrál tak prvních 15 minut v poloprofesionální mužské soutěži. Ve včerejším zápase klub z našeho největšího okresního města na Slovan Rosice nestačil a podlehl těsně 0:1.

Vláďa do svých 15 let prošel všemi mládežnickými týmy Žijeme Hrou a také tréninkovým programem pro talentované hráče našeho klubu. Od přípravek přes mladší a starší žáky a dokonce nastupoval pravidelně i za dorostenecké týmy jako žák. V loňském roce si tak vyzkoušel i Moravskoslezskou divizi v dresu týmu Žijeme Hrou. Už od mala patřil svým herním projevem k vyrázným tvářím našich týmů a nešlo jej na fotbalovém trávníku přehlednout. Pravidelně patřil mezi opory okresních blanenských výběrů a výrazně se podílel na jejich úspěších. Během prázdnin nemohl chybět ani na letních kempech Žijeme Hrou.
Je vidět, že už v samých začátcích fotbalem opravdu žil a tato vášeň a láska "ke kulatému nesmyslu" v něm nadále trvá.

Od aktuální sezóny, od léta 2022 se jako žák 9. třídy ZŠ Lysice, přesunul do kádru dorostů FK Blansko. Avšak stále zůstává kmenovým hráčem Žijeme Hrou. Za FK Blansko pravidelně nastupuje za mladší i starší dorost v Moravskoslezské dorostenecké divizi. Jeho talent neunikl ani hlavnímu trenéru A týmu Jiřímu Vorlickému, který si jej vytáhl k pravidelným tréninkům s prvním mužstvem. A nyní dostal příležitost také ke svému prvnímu mistráku v dospělé kategorii.

Rozhovor s hlavním trenérem A týmu Jiřím Vorlickým po utkání s Rosicemi, kde hodnotí zápas, ale také komnetuje nominaci Vladislava Němce.

 

Reportáž ze zápasu FK Blansko - FC Slovan Rosice zde
 

Vláďovi gratulujume k prvním minutám ve 3. lize a přejeme mu spoustu dalších úspěchů. Je to pro něj tak i pro náš klub další velký úspěch a vyznamenání.
Za dosavadním Vláďovým úspěchem stojí velká spousta tréninkové a zápasové dřiny. A samozřejmě velká podpora rodičů Vladislava a Ireny.

Vláďo, makej na sobě pokorně dál, máme z tebe obrovskou radost a držíme ti dál palce.

 

Odkad na rozhovor s Vláďou Němcem pro náš web v době covidové z roku 2021
https://www.zijemehrou.cz/zpravy/vladislav-nemec-hodne-me-zajimaji-rozbory-utkani-el-tuzkou-zaznamy-z-kabin
 

Pojďte si s námi připomenout Vláďovi momenty z mladších žáků (podzim 2019 - zima 2020) - v čase 0:15 - 2:00
Sestřih vybraných momentů mladších žáků ŽIJEME HROU U13 (podzim 2019 - zima 2020)

 

Sdílet na Facebooku