O nás

Spolek ŽIJEME HROU se od svého založení zaměřuje především na pravidelnou a dlouhodobou sportovní činnost dětí a mládeže a to takovým způsobem, aby byl sport přirozeně zapojený do širšího společenského dění, do rodin všech hráčů, sportovců, dětí, kam sport podle nás patří.

V rámci projektu ŽIJEME HROU se snažíme budovat vzájemný pozitivní vztah mezi trenéry, sportovci a jejich sociálním prostředím. Prostřednictvím přátelské atmosféry, vzájemného respektu a naslouchání vytváříme partnerství, kterého základem je ctění dohodnutých pravidel, smysl pro odpovědnost a samozřejmě fair play.

Touto činností chceme přispět k rozvoji sportovců- hráčů, kteří budou samostatně se rozhodující, tvořiví, sebevědomí, nadšení, zapálení, konstruktivní, se smyslem pro odpovědnost. Všechny sportující děti by měly chápat proces učení se z vlastních chyb, nezatěžkávány obavou nebo strachem „hlavně něco nepokazit“.

Náš tým dětem pomáhá objevit podstatu her a sportu jejich vlastní cestou, ve které by kvalitní sportovní výkony byly výsledkem hráčské chuti a nikoli rodičovských ambicí nebo trenérského tlaku. Jedním ze základních pravidel je také nikoho předem neodmítnout, dát možnost sportovat každému bez rozdílu talentu, původu, vyznání, ale i ekonomického nebo sociálního statusu.

V roce 2014 započaly spolupráci pod názvem ŽIJEME HROU kluby FK Kunštát a FC Olešnice. Díky velmi úspěšné kooperaci mezi oběma kluby se v roce 2016 přidali TJ Sokol Lysice a v roce 2017 i TJ Sokol Drnovice. V roce 2019 se přidal TJ Sokol Bořitov.

Naše společné týmy se zúčastňují soutěží FAČR ve všech věkových kategoriích od těch nejmenších přípravek, přes žáky až po tým dorostu. Kromě soutěží organizovaných FAČR, se děti účastní ve 14-ti denní periodě také turnajů, které organizujeme pod hlavičkou a filozofií ŽIJEME HROU. Tyto turnaje jsou určeny pro všechny děti, které mají chuť a elán si zasportovat, bez ohledu na výsledek. Tyto zápasy nejsou řízeny rozhodčím, děti si vše řídí samy, dohodou a v duchu fair play.

Dále pak pořádáme fotbalové kempy, soustředění, ale i mimofotbalové aktivity, jako jsou plavání v Městských lázních Boskovice, cyklovýlety a v neposlední řadě také každoroční charitativní turnaj jehož cílem je sdružení finančních prostředků, kterými podporujeme osoby a rodiny v jejich nelehké životní situaci.

Sdílet na Facebooku