Dobročinný turnaj

Od samotného vzniku projektu Žijeme Hrou jsme měli v hlavách myšlenku dobročinnosti. Pořádání akcí, kterými budeme přispívat k hodnotnějšímu a zdravějšímu pojetí společnosti. Díky každoročnímu prosincovému dobročinnému turnaji se nám tato myšlenka daří naplňovat. Už po šesté jsme spojili síly pro dobrou věc, podpořili jsme dvě holčičky a jejich mladé rodiny v nelehké životní situaci.

V sobotu 21. prosince 2019 se historicky poprvé dobročinný fotbalový turnaj konal paralelně na dvou místech. Ve sportovních halách v Kunštátě a Svitávce. V Kunštátě se představili bývalí hráči, ženy, rodiče, děti a fotbalové osobnosti našeho regionu. Ve Svitávce nastoupili současní fotbalisté a jejich týmy zdobili i hráči s ligovými zkušenostmi.

Díky možnosti využití dvou sportovních hal se zapojilo nejvíc účastníků v historii dobročinného turnaje. Na 200 aktivních hráčů se na obou místech postaralo o pohodovou a naprosto uvolněnou předvánoční atmosféru. Od rána přicházeli ke kasičkám a přispívali libovolnou finanční částkou nejen hráči, ale i návštěvníci turnaje. Vyjádřili tak podporu pětileté Nikolce Foretové z Lysic a sedmileté Elišce Spurné z Blanska a jejich mladým rodinám, kterým byl letošní výtěžek z akce věnován. V průběhu dne se nám podařilo sdružit finanční prostředky ve výši 114.000 Kč. Tuto částku jsme rovným dílem rozdělili mezi Nikolku a Elišku.

Darovací šek a sdružené finanční prostředky Nikolce a Elišce předávali společně  s organizátory spolku Žijeme Hrou i zástupci obcí a měst našeho regionu. V Kunštátě to byli starosta města Kunštát pan MVDr. Zdeněk Wetter, místostarosta města Kunštát pan Ing. Petr Sojka, společně s nimi i člen zastupitelstva  městyse Lysice pan Bc. Břetislav Šulc a starosta obce Vranová pan Ing. Rostislav Cichra. Ve Svitávce byl při předání přítomen starosta městyse Svitávka pan Jaroslav Zoubek a hráč italského klubu Atalanta Bergamo Lukáš Vorlický.   

V Kunštátě se do 6. ročníku turnaje aktivně zapojily týmy bývalých hráčů FK Kunštát „A“, FK Kunštát „B“, TJ Sokol Drnovice, družstvo žen FK Kunštát, malé kopané KMK Újezd u Kunštátu a dva týmy složené z rodičů a trenérů klubu Žijeme Hrou. Součástí turnaje byla exhibiční utkání dětí ze Žijeme Hrou.

Ve Svitávce nastoupila mužstva FK Kunštát, FK Kunštát U23, TJ Sokol Drnovice, SK Moravan Svitávka, All Stars tým hráčů, All Stars tým trenérů a kluby malé kopané M.K. Louka a FK Rozhraní.  

Společnými silami jsme 6. ročník zase posunuli o pomyslný stupeň výš.

Rodiče Foretovi:
"Chtěli bychom všem, co se podíleli na dobročinném turnaji a přispěli k úžasné částce, která se vybrala moc poděkovat. A taky patří velké díky celému spolku Žijeme Hrou, za pořádání již 6. ročníku dobročinného turnaje. Děkujeme."

Rodiče Spurní:
"Navštívili jsme Svitávku, kde Elišku obdarovali sportovci. Po přátelských zápasech předali Elišce šek na přilepšení životní poutě. Děkujeme moc!!!!"

František Tenora, člen výkonného výboru Žijeme Hrou:
"A máme to za sebou a opět se ctí. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem, kteří se zúčastnili dnešního dobročinného turnaje a přispěli neuvěřitelnou částkou 114 000,- Kč. Nemohu ale zapomenout ani na organizátory dnešní akce, vše klapalo jako na drátkách a atmosféra byla jak v Kunštátě, tak i ve Svitávce úžasná. Nový model se osvědčil, v Kunštátě to bylo více rodinné, ve Svitávce se sešlo několik desítek kvalitních fotbalistů, kteří si měli co říct a zápasy měly výbornou úroveň. Poděkování patří i starostům a zastupitelům obcí, kteří nás podpořili a vyslovili uznání, jak hráčům, tak organizátorům. Pomohli jsme všichni rodinám v jejich nelehké situaci a našim příspěvkem jim umožnili uskutečnit si svůj sen. Jsem hrdý, že mohu být součástí kolektivu, kterému není lhostejný osud druhých, patří Vám všem ještě jednou veliký dík a uznání."

Finanční výtěžky z jednotlivých ročníků:
1. ročník (2014): 16 000,- Kč
2. ročník (2015): 32 000,- Kč
3. ročník (2016): 30 000,- Kč
4. ročník (2017): 40 000,- Kč
5. ročník (2018): 95 000,- Kč
6. ročník (2019): 114 000,- Kč

 

 

Ani v roce 2020 se Žijeme Hrou nevzdalo myšlenky dobročinnosti

 

Náročný a velmi složitý rok 2020 míří do finále. Do poslední chvíle jsme se nevzdávali myšlenky, že se 19. prosince společně setkáme na dobročinném turnaji Žijeme Hrou ve sportovních halách v Kunštátě a Svitávce. Bohužel současná „covidová“ situace rozhodla, že 7. ročník dobročinného fotbalového turnaje se neuskuteční.

Jsme přesvědčení, že tradiční akce, které se vždy účastní velké množství současných i bývalých fotbalistů, rodičů, dětí i osobností z našeho regionu, je již neodmyslitelně spojena s předvánočním časem. Proto pevně věříme, že se na dobročinném turnaji opět všichni uvidíme v prosinci roku 2021.

Myšlenky dobročinnosti jsme se ani letos nevzdali a za nás všechny předali darovací šek v hodnotě 20.000 Kč rodině Polákové z Blanska.    

Příběh pana Michala a jeho rodiny si můžete přečíst níže.

 

Podpora v roce 2020 míří k rodině Polákové do Blanska. 

Před rokem prodělal pan Michal Polák zánět středního ucha, který mu přešel v zápal mozkových blan a několik mozkových příhod. Pan Polák společně s manželkou Hanou má doma tři malé holčičky. 13 letou dceru Sabinu, 6 letou Lauru a teprve čtyřměsíční Lilianu. Povoláním je učitel matematiky, informatiky a pracovních dílen na ZŠ a MŠ v Rájci - Jestřebí.

Ještě než pana Michala postihly závažné zdravotní problémy, byl ve svých 38 letech nadšeným sportovcem. Miluje windsurfing, lyžování, snowboarding, jízdu na kole i adrenalinové sporty jako sjíždění řek, tandemový seskok nebo bungee jumping.

Zástupci projektu Žijeme Hrou předali rodině Polákové dárkový šek v hodnotě 20.000 Kč. Finanční prostředky budou použity na budoucí léčbu pana Michala.

Tatínkovi Michalovi, mamince Haně a dcerám Sabině, Lauře a Lilianě přejeme spoustu zdraví a společných rodinných radostí!

 

Manželka pana Poláka, paní Hana:

„Je to rok co manžel prodělal zánět středního ucha a ten mu přešel v zápal mozkových blan způsobený pneumokokem. Vše vypadalo, že je za námi, ale koncem dubna se to změnilo. V průběhu dne manželovi začala mravenčit ruka, jazyk a pravá strana tváře a poté přestal mluvit.

Z nemocnice v Blansku, kde ho následně hospitalizovali, manžela převezli do FN u Sv. Anny v Brně, protože se jeho zdravotní stav začal rapidně zhoršovat. Na magnetické rezonanci se ukázaly vpravo i vlevo cévní mozkové příhody. Na léčbu nereagoval a prodělával další mozkové příhody. Byla mu diagnostikována autoimunitní vaskulitida.

Manžel během měsíce ochrnul na celou pravou polovinu těla, přestal mluvit, nereagoval. Začal rehabilitovat a docházela k němu logopedička.

V červenci byl převezen do Rehabilitačního ústavu Kladruby, kde v rehabilitaci pokračoval. V současné době je manžel doma. Přerušil léčbu kvůli psychickému stavu, ale chtěli bychom, aby se do ústavu v budoucnu určitě vrátil. Stále totiž přetrvává nehybnost pravé ruky a nekomunikuje ústy ani písemně.

V srpnu se nám narodila třetí dcera Liliana, takže doufáme, že se nám tatínek dá dohromady a vrátí se život zpět do normálu.

Chtěla bych moc poděkovat projektu Žijeme Hrou za finanční podporu pro manžela. Vážíme si toho. Kdyby mohl, určitě by vám poděkoval i on sám. Částka bude použita na rehabilitaci, kterou manžel, v této v nelehké situaci, potřebuje a pomáhá mu.“

Sdílet na Facebooku