Vladislav Němec: "Hodně mě zajímají rozbory utkání el. tužkou a záznamy z kabin"

Dnes si představíme hráče našeho klubu, kterého na hřišti díky svému jedinečnému hernímu projevu nelze přehlédnout. Fotbalový talent zdědil zřejmě po svém tátovi, který se fotbalem a s míčem baví stále jako aktivní hráč. O fotbalových víkendech se také vzájemně hecují, kdo vstřelí v zápasech víc gólů. Hráč Žijeme Hrou o kterém je řeč je Vladislav Němec. 

 • Vláďo, jak aktuálně trávíš volné dny, když je vlivem vládních nařízení přerušena prezenční školní docházka a nejsou povoleny ani skupinové fotbalové tréninky?
  Fotbal mi moc chybí. Momentálně trávím čas se svou rodinou. Často chodíme na dlouhé procházky do lesa s našimi loveckými psy. Mám teď o dost víc prostoru na sledování fotbalových utkání na YouTube, konkrétně mě hodně zajímají rozbory utkání elektronickou tužkou i záznamy z kabin před začátkem utkání. Také mě zajímají taktiky jednotlivých týmů.
 • Mohl bys nám přiblížit jak probíhá tvá online výuka?
  Každý den se musíme v daný čas připojit do programu Teams, kde probíhají online hodiny. Nejvíce probíráme ČJ, AJ, M, PŘ. Potom plním i další zadané úkoly. Online hodiny mně baví více, jak docházka do školy.
 • Udržuješ se nějak v kondici nebo pracuješ na nějakých fotbalových dovednostech i přes to, že nejsou fotbalové tréninky?
  Dokud to bylo možné chodil jsem s kamarády z týmu (Verčou a Domčou Švobovíma, Matějem Ščučkou, Vojtem Šulcem, Kubou Kazdou) na umělku do Lysic k sokolovně nebo na Lačnovské hřiště. Nezlepšuji žádné konkrétní věci, snažím se udržet v kondici a užívat si to s kamarády.
 • Letos v létě si přešel z mladších žáků do starších. Jaký pro tebe byl přesun z malého na velké hřiště? 
  Určitě se mi líp hraje na větším hřišti, vyhovuje mi větší prostor. Je poznat rozdíl u některých větších hráčů, co se týče síly a dynamiky, že jsou zatím na lepší úrovni…
 • Pokud bychom se vrátili ke skončené podzimní části, je nějaký zápas na který budeš vzpomínat více? 
  V podzimní části se mi povedl zápas v Jedovnicích a v Drnovicích u Vyškova, v obou zápasech se mi povedlo vstřelit branku.
 • Který moment z podzimu bys naopak označil za méně povedený?
  Za méně povedený považuji zápas proti Blansku, protože jsem odehrál jen první poločas, ve kterém jsem sice vstřelil branku, ale následně jsem se zranil a zápas nedohrál.
 • Pokud by ses ve své krátké fotbalové kariéře ohlédl na chvíli zpět. Je nějaký moment, turnaj, zápas na který obzvláště rád vzpomínáš?
  Rád vzpomínám na turnaj v Prostějově, kde jsem hrál za SK Líšeň, a patřil jsem se 7 brankami mezi nejlepší střelce. Jednalo se o můj první turnaj za tento tým a trenéři mě moc chválili.
 • Loni si na meziokresním turnaji Jihomravského kraje v Rosicích vyhrál cenu pro nejužitečnějšího hráče celého turnaje. Jak vzpomínáš na tento turnaj?
  Abych pravdu řekl, je to už rok, takže si turnaj moc nevybavuji, jen mi zůstal v paměti zápas proti Břeclavi. Prohrávali jsme už 3:0, ale nakonec jsme zápas dokázali vyrovnat. Byl to velmi silný soupeř, který porazil i výběr Brno venkov. Myslím, že jsem na turnaji branku nedal. Hráli jsme týmový fotbal a asi se mi dařilo, tak proto mě porota zvolila. Na turnaji jsme se celkově umístili na pěkném 2.místě.
 • S kým si na hřišti nejvíce rozumíš?
  Nechtěl bych uvádět jen jedno jméno, protože se mi s každým hraje dobře a vím, že každý nechá na hřišti maximum. Myslím si, že máme fakt dobrý tým.
 • Jak často trénuješ? Děláš ještě něco navíc mimo fotbalový trénink v klubu?
  Za normálního stavu jsem čtyřikrát týdně trénoval a dva zápasy o víkendu. Když to časově vycházelo, tak jsem chodil na tréninky společně s taťkem, který hraje taky fotbal.

 • Máš svůj fotbalový vzor? 
  Hodně se mi líbí styl hry Neymara,  jeho rychlost s míčem a technika.

 • Máš nějaký cíl nebo sen, kam bys to chtěl ve své fotbalové dráze dotáhnout nebo tým kterému fandíš a za který by jsi chtěl v budoucnu hrát?
  Nemám konkrétní tým, za který bych chtěl hrát, ale jednou bych si chtěl zahrát první ligu, abych byl lepší než táta :-)
 • Co rád děláš mimo fotbal? 
  Mám rybářský lístek, ale kvůli fotbalu mi na rybaření nezbývá moc času. V zimě rád lyžuju a jezdíme plavat.

Jméno: Vladislav Němec
Narozen: 26.10.2007
Bydliště: Štěchov
Kategorie: starší žáci Žijeme Hrou

Děkujeme za rozhovor.

Sdílet na Facebooku