ZŠ Lysice dětí 4. a 5. tříd na okrskovém kole McDonalds cupu výkonostně velmi vyčnívala

V úterý 18.4. se děti 4. a 5. tříd ze skoly v Lysicích zúčastnily okrskoveho kola v McDonald’s cupu. Ve skupině jsme potkali základní školy Sloup, TGM Blansko a Adamov.
Tym ve složení Jirka Studýnka, Michal Lepka, Robin Lepka, Adam Ryzí, Vojta Čepelka, Tom Čepelka, Amálka Jančova, David Bárta, Tom Král, Marek Kopřiva a Jáchym Šulc, tedy vsechno hrači ze Žijeme Hrou, předvedl škvelé výkony a bylo se na co dívat.

Individuálně naši hrači velmi vyčnívali a z hlediska týmové herní součinnosti jsme na tom byli da se ričt nejlépe ze všech zúčastněných. Vytvořili jsme si v každém zapase velke množství šancí, vždy o dost více než naši soupeři. V tom nás ale zejména v prvních dvou zápasech tlačila bota, zakončení. Právě skrze naši neefektivitu jsme remizovali se Sloupem 1:1, s TGM 2:2 a s Adamovem 5:5, když jsme dotahovali dvakrát dvoubrankové manko. Naše vůle neprohrát a postoupit do bojů o okresní finále byla nezlomná a tak se nám to podařilo. V zapase se ZŠ Rájec-Jestřebí jsme konečně zvítězili, a to poměrem 5:2. Nechci vyzdvihovat jednotlivé výkonny, protože každy měl na tomto úspěchu nepostradatelný podíl. Veřim, ze na předvedenou hru navážeme i v okresním finále, a to 5.5. opět na umělce v Blansku.

Jiří Vorlický ml.

Sdílet na Facebooku