ZŠ Kunštát si odváží prvenství ze Superligy malého fotbalu

Na závěr školního ruku se v Boskovicích na umělém trávníku konal turnaj v malém fotbalu, který zaštitovala Asociace malého fotbalu. Tento turnaj – Superliga základních škol, proběhl i v jiných okresech a jednalo se o jeho první ročník. Z našeho oddílu se tu představil velký počet hráčů hrajících za základní školu v Kunštátě a v Lysicích. Turnaj byl určen nejen pro chlapce, ale i dívky zde měly samostatnou kategorii, kterou suverénně ovládli holky z Lysické základní školy, přičemž velká část tohoto týmu hraje právě v barvách naší akademie. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Verča Španělová, kterou napodobil v chlapecké kategorii Radek Janků.                                                                                                            
Kluci ze ZŠ Kunštát turnajem propluli s jedním zaváháním ze skupinové fáze turnaje, kdy podlehli Březové nad Svitavou, ovšem další zápasy ve skupině výsledkově zvládli a všechny své soupeře porazili. V semifinále jsme nastoupili proti týmu z Lysic, za které nastoupil Tom Toman, Petr Valenčík, Luboš Stejskal a Jakub Kazda. I přes kvalitu soupeře jsme dokázali proniknout do finále, kde nás čekala Březová, se kterou jsme ve skupině prohráli. V zápase o třetí místo porazili Lysice Letovice a domů si mohli odvést bronzové medaile.                                                                                                                        

Hned v úvodu finálového utkání jsme inkasovali po rohu a museli jsme dohánět jednogólové manko. Soupeř hrál organizovaně a čekal na případné brejkové situace. My jsme drželi míč a dobývali jsme obranu soupeře, která doposud na turnaji neinkasovala. Přestože jsme si vytvářeli řadu možností, nedařilo se nám vsítit branku. Ta přišla až po hezké kombinaci, na jejímž konci byl Jan Bláha, který srovnal na 1:1.  V samotném závěru jsme ještě dokázali nastřelit břevno, od kterého se míč pouze odrazil na brankovou čáru, a to znamenalo, že o vítězi rozhodne loterie v podobě pokutových kopů. Naši střelci byli ve všech svých pokusech úspěšní, kdežto soupeř dvě penalty neproměnil a to znamenalo, že jsme dokázali dokráčet k vítězství i ve finálovém zápase.                        

S trenérem Martinem Pavlem jsme byli za kluky nesmírně rádi, protože na předchozích turnajích jsme vypadli vždy těsně před branami finále a na klucích bylo vidět obrovské zklamání.  Hráči mají navíc hezké rozloučení se základní školou, na kterou docházeli po dobu 9. let a mohli se tak radostně rozloučit s jednou ze životních pasáží. 

Pavel Blaha (trenér)

Sdílet na Facebooku