Zápas dorostu se Svratkou ovlivnila brzká červená karta

FC Svratka Brno B - Žijeme Hrou 4:2 (1:1)

Branky: Kazda, Doležal
Sestava: Šmerda, Svoboda, Kazda, Jindřich, Chytrý, Doležal, Macháček, Havelka, Šulc, Jonáš, Motyčka
Náhradníci: Měcháček, Melka

Do zápasu se Svratkou jsme vstoupili velmi dobře. Na opravdu šíleném terénu jsme se snažili hrát svoji hru a bylo cítit, že to bude i přes rozbitý trávník velmi zajímavý zápas. Soupeř měl taktéž touhu hrát fotbal a vypadalo to slibně. Nicméně ve 13.minutě jsme po chybě stopera opět uviděli červenou kartu a šli do desíti. Podařilo se nám i tak vstřelit první branku. A opět jsme opakovali chybu z předchozího utkání, kdy jeden z našich hráčů zfauloval velmi zbytečně v pokutovém území a bylo vyrovnáno. Poté po individuálních chybách, které však k fotbalu patří a zejména v mládeži je potřeba se z nich učit a jít dál, jsme inkasovali další branky a na závěr už jen korigovali skóre.

Zápas rozhodla určitá nedisciplinovanost našeho týmu a to je třeba změnit. Je to příslib pro nás trenéry a měl by být v první řadě i pro hráče.

Jako pozitivní hodnotím výkony celého týmu v oslabení a snahu hrát fotbal a nevypustit jediný míč. Konkrétně je potřeba pochválit Jakuba Kazdu, který pro nás je pokaždé, když jde pomoci dorostu namísto zápasu mužů, velkou oporou. Dalším velikým pozitivem je start Štěpána Motyčky, který po dlouhé fotbalové pauze opět vyběhl na trávník a bylo cítit, že fotbal nezapomněl. 

Jiří Vorlický ml. (trenér)

Sdílet na Facebooku