Žáci vstoupili do jarních odvet mistrovských zápasů

Starší žáci

Žijeme Hrou - FC Soběšice 5:2 (3:2)

Branky: 2x Tobiáš, Macháček T., Kazda, Různar

Sestava ŽH: Sýs (GK), Hoch (GK), Španělová, Beneš, Macháček F., Chytrý, Motyčka, Macháček T., Různar, Tobiáš, Soyma, Kazda, Chmelíčková, Smutný, Havel J.

Utkání v Lysicicích začalo poměrně divoce. Jakoby se oba týmy nemohli dočkat jarních odvet mistrovských zápasů. Během prvních 15 minut padlo hned pět branek. Soběšice se ve 2. minutě ujali vedení, kdy využili okének v náší obraně. Odpověď přišla záhy. Honza Tobiáš to vzal na sebe a v krátké době za využití svých rychlostních schopností otočil skóre na 2:1. Hosté, ale i na tenhle obrat odpověděli a po dalekonosné střele, která letěla přímo do šiběnice Sýsovi branky srovnali stav skóre. První čtvrtina utkání se hrála stylem nahoru dolů a šance se střídaly na obou stranách. Hektickou úvodní čtvrthodinku zakončil Tomáš Macháček vedoucí brankou na 3:2. V dalším průběhu se hra více zklidnila a srovnala. Postupně jsme začali přebírat iniciativu a režii nad zápasem o čemž ve druhém poločase rozhodli další branky Jakuba Kazdy a Štěpána Různara. Ve druhé půli, kdy už v bráně stál Jakub Hoch si hosté příliš šancí nevytvořili a my jsme tak v pohodě došli za zaslouženým vítězstvím.

 

Mladší žáci 

Žijeme Hrou - FC Soběšice 0:3 (0:2)

Sestava ŽH: Mihula (GK), Havelka, Prudký, Šulc, Němec, Ščučka, Setničková, Doležal, Fadrný, Havel O.

Vyrovnané utkání, které rozhodli naše neproměněné brankové příležitosti. Hosté se v úvodu ujali vedení v zápase po skrumáži v našem pokutovém území. Šance na vyrovnání jsme si vypracovali, bohužel jsme vždy selhali v řešení finální fáze. V největší šanci prvního poločasu se ocitl sám před brankou Lukáš Doležal, ale vysoko přestřelil. Druhý poločas přinesl podobný průběh jako půle první. V utkání příliš velkých šancí k vidění nebylo. Spíše boj ve středu hřiště. Nespočet šancí jsme vyřešili špatně a mnohdy příliš individuálně. Přesouvat těžiště hry se nám také příliš nedařilo a tak nás hosté vyučili především ve větší efektivitě v zakončení a zvítězili v poměru 0:3.

Martin Pavel (trenér)

Sdílet na Facebooku