Žáci prožili úspěšný víkend

Starší žáci

FK Rájec Jestřebí - Žijeme Hrou 2:4 (1:2)

Sestava: Sýs (GK), Španělová, Beneš, Různar, Houdek, Kazda, Motyčka, Tobiáš, Soyma, Kraut, Chytrý, Kobylka, Mikula, Macháček T.

Branky: Soyma, Kazda, Tobiáš, Chytrý

Začátek utkání nám vyšel znamenitě. Hned v první minutě jsme se ujali vedení. Honza Tobiáš využil svých rychlostních schopností,  zatáhl míč po pravé straně, odcentroval a Denis Soyma vstřelil úvodní branku zápasu. V následujícím průběhu jsme se snažili o podobný průběh, ale zakončení hráčů už nebylo tak přesné, nebo jsme naráželi na zahuštěnou obranu domacích, do které se nám těžce pronikalo. Domácí měli za první poločas jen dvě šance, obě z rychlých protiútoků, kdy nakopli dlouhý míč za naši obranu. Jeden protiútok se Rájci podařilo proměnit. Těsně před přestávkou jsme se dočkali opět vedení kdy se prosadil Jakub Kazda a tak jsme šli do šaten za našeho vedení. 

Druhý poločas nás Rájec překvapil rychlou vyrovnávací brankou, která soupeře trochu nakopla a hrači domácích byli od této chvíle výrazně nebezpečnější než v první půlce. Šance však končili na pozorné obraně nebo na brankáři Sýsovi. Vedení a také vítězství jsme překlopili na svou stranu po individuální akci Honzy Tobiáše. Konečné razítko na vítězství přidal Adam Chytrý, když v poslední minutě proměnil svou šanci, po krásné průnikové přihrávce, brankou na 2:4. Upracované vítězství se nerodilo lehce, ale ikdyž se místy nedařila kombinační hra do plné obrany, hráči neztratili trpělivost a šli odhodlaně za vítězstvím. 

 

Mladší žáci

FK Rájec Jestřebí - Žijeme Hrou 4:5 (2:2)

Sestava: Mihula (GK), Šulc, Havelka, Zouhar, Ščučka, Měcháček, Doležal, Fadrný, Prudký, Havel O.

Branky: Fadrný, Měcháček, Doležal, 2x Ščučka

Do utkání proti Rájci jsme vstoupili velice dominatně a od prvních minut jsme podnikali jeden útok za druhým. Soupeře jsme přehrávali ve všech směrech, bohužel se nedařilo příliš zakonečení. Střely našich hráčů končili na pozorně chytajícím brankáři, vedle a nebo na brankové konstrukci, kterou jsme orazítkovali za celý zápas, minimálně 6x. Naši hráči se prezentovali velkým pohybem po hřišti, velkou odvahou v osobních soubojích i kombinační chutí. V prvním poločase jsme však proměnili pouze dvě naše šance. Soupeř hrozil dlouhými nákopy za naši obranu, které se mu podařilo 2x proměnit. Druhý poločas začal podobně. Naši hráči šli s velkým odhodláním za vedoucí brankou což se také Lukáši Doležalovi povedlo (video), ale Rájci se podařilo vždy odpovědět. S přibývajícími minutami, se u domácích hráčů projevilo stále větší odhodlání a bojovnost překvapivý výsledek dotáhnout až do konce. Naši hráči se, ale za vítězstvím hnali opravdu do posledních vteřin, což se jim vyplatilo. V poslední minutě utekl po pravé straně Matěj Ščučka a nechytatelnou ranou do šibenice strhl vítěžství na naši stranu. Hráče bych pochválil především za herní projev, kdy se všechny akce i pod tlakem protihráčů, snažili vyřešit konstruktivně bez bezhlavého zbavování se míče. 

 

 

Žijeme Hrou "B" - SK Olympia Ráječko 5:4 (2:3)

Sestava: Hladil (GK), Holcner, Jonáš, Kříž, Magera, Novotný, Setničková, Vokurka, Živný, Kovářová, Janoušková, Jašek

Branky: Setničková, Jonáš, Holcner, 2x Vokurka

Vyrovnaný zápas ve kterém rozhodly ve druhém poločase dvě branky Honzy Vokurky, který se prosadil díky svému důrazu v osobních soubojích. Naši hru zdobil velký pohyb hráčů, ale také důraz v osobních soubojích.

 

Martin Pavel (trenér)

Sdílet na Facebooku