Žáci pokračovali venkovními zápasy v Brně na Lesné a Bystrci

Po venkovních zápasech v Medlánkách a Soběšicích pokračovali žáci dalšímí venkovními zápasy v Brně. A to se Startem na Lesné a s Bystrcí. Máme tak na kontě netradičně 4 venkovní utkání po sobě. Domácí zápas se Svratkou Brno byl totiž pro nezpůsobilou hrací plochu z důvodu silných dešťů, přesunut na úterý 16. května.
Zpět k odehraným zápasům. Starší žáci se v obou prezentovali značně odlišnou hrou. V utkání na Startu Brno jsme se ujali vedení 1:0, kdy pohotově zakončoval Jirka Danzinger. Bohužel jako by vstřelený gól ovlivňil náš následující výkon. Z naší strany se postupně vytrácel pohyb a domácí postupně získali půdu pod nohama a s ní také šance, které z prvu skvěle vychytal Vojta Hruška v brance. Ve druhé půli byl už také on krátký a domácí průběh zápasu otočili a zaslouženě vyhráli 3:1.

Ve druhém zápase s Bystrcí jsme narazili na velmi vyspělý tým, který měl ve svých řadách jen hráče dorazového ročníku 2008. Věděli jsme, že nás z tohoto pohledu čeká velmi náročný zápas, což se také potvrdilo. I přes porážku 4:0 však naši starší žáci podali velmi dobrý, bojovný výkon. Situace jsme se snažili řešit fotbalově a technicky. Zejména v první půli jsme několikrát nebezpečně vyjeli z naší poloviny po velmi dobré součinosti naší záložní řady. Ke konci už trochu chyběly síly, ale předvedený výkon byl dnes pro naše hráče velkým povzbuzením do další práce. Pochválit je třeba celý tým a také brankáře Vojtu Hrušku, který odchytal další povedený zápas.

Martin Pavel (trenér)

 

TJ Start Brno - Starší žáci 3:1 (0:1)

Neděle 9.4. 2023
Branka: Danzinger
Sestava: Hruška (GK), Horák, Formánek, Dočekal, Kašpar, Chmelíček, Janča J., Danzinger, Sommer, Skoupý, Barták, Dražek, Šafář

FC Dosta Bystrc - Starší žáci 4:0 (2:0)

Sobota 22.4.2023
Sestava: Hruška (GK), Horák, Bednář, Dočekal, Kupsa, Kašpar, Štěpánek, Janča J., Sommer, Skoupý, Zunka, Chmelíček, Šafář, Štěpánek, Barták

Tabulka I.třídy starších žáků skupiny A

Mladší žáci do zápasu se Startem Brno velmi dobře odstartovali. V první půli se dvakrát prosadil Kuba Křivánek. Nejprve z penalty a poté ke konci poločasu, když si pohlídal obranou linii soupeře a proměnil svůj únik. Domácí v zápětí snížili na rozdíl jedné branky a dále kousali a byli nebezpeční. Ve druhé půli jsme přidali další dvě branky po trefách Šimona Chmelíčka a Honzi Látala. I přes celkem jasné skóre utkání nám po celý zápas byli mladší žáci Startu vyrovnaným soupeřem a nedali nám nic zadarmo.
Další zápas v Bystrci už nás nezastihl v dobré pohodě. Domácí byli velmi motivovaní nám uštědřit první porážku v sezóně. První půle byla vyrovnaná a skončila bez branek. Především za výrazného přispění Vojty Hrušky, který ke konci 1. poločasu skvěle zklikvidoval penaltu domácích. I my jsme měli jednu skvělou šanci, kterou vychytal Kubovi Pernicovi domácí brankář. Druhý poločas už Bystrc výrazně tlačila a vypracovali si více šancí. Ujali se také vedení 1:0. Naši mladší žáci nesložili zbraně a podařilo se vyrovnat. V následující akci jsme se dokonce ujali vedení, ale po signalizovaném ofsajdu, ke kterému jsme se sami přihlásili, bylo skóre stále vyrovnané. Ke konci už i přes šance na obou stranách gól nepadl a zápas tak skončil dělbou bodů. Jestli spravedlivou posuďte sami ze záznamu z utkání, který natočil Honza Křivánek.

Martin Pavel (trenér)
 

TJ Start Brno - Mladší žáci 1:4 (1:2)

Neděle 9.4. 2023
Branky: 2x Křivánek, Chmelíček, Látal
Sestava: Hruška (GK), Svoboda, Šafář, Chmelíček, Látal, Pavlů, Křivánek, Pernica, Dvořák, Kubíček, Barták, Coural

1. poločas utkání TJ Start Brno U13 - Žijeme Hrou U13

 

2. poločas utkání TJ Start Brno U13 - Žijeme Hrou U13

 

Závěrečná děkovačka

 

 

FC Dosta Bystrc - Mladší žáci 1:1 (0:0)

Sobota 22.4. 2023
Branka: Chmelíček
Sestava: Hruška (GK), Šafář, Chmelíček, Látal, Štěpánek, Pavlů, Křivánek, Pernica, Dvořák, Kubíček, Barták, Coural

1. poločas utkání FC Dosta Bystrc U13 - Žijeme Hrou U13

 

2. poločas utkání FC Dosta Bystrc U13 - Žijeme Hrou U13

 

Tabulka I.třídy mladších žáků skupiny A

Sdílet na Facebooku