Žáci odstartovali jarní mistráky venkovním tripem

V kádru starších žáků došlo přes zimu po dohodě klubů a rodičů k odchodu několika opor. Abychom zajistili jejich optimální individuální rozvoj odešel do mladšího dorostu Blanska Lukáš Doležal, Tomáš Setnička a František Tenora. Do RFA Brno a současně také Zbrojovky Brno přestoupil na termínovaný přestup Tomáš Kotek (na webu zveřejníme speciální článek). Zpět po Blanska do st. žáků odešel po podzimu také David Mikulášek. Celkem tedy 5 výrazných opor. Co se týče aktuálního týmového výkonu je to pro naše starší žáky jistě oslabení. Dává nám to však možnost nabídnout pro jaro větší porci hracího času a tím také výraznějšího výkonnostního růstu dalším (mladším) hráčům.

Starší žáci odstartovali jaro mistrovskými zápasy v Medlánkách a Soběšicích. V Medlánkách jsme narazili na velmi urostlý tým, který nám svou fyzickou převahou, ale i hrou dělal problémy a zápas zaslouženě dovedl do jasného vítězství ve svůj prospěch. V Soběšicích jsme naopak měli o něco více ze hry my a po povedeném výkonu zaslouženě zvítězili. Dvě branky vstřelil Kuba Sommer a jednu Jirka Danzinger. Nebýt min. 4 jasných zahozených šancí z úvodu druhé půle, mohl být rozdíl ve skóre výraznější.
Tým starších žáků se postupně sehrává a s přibývajícími zápasy a absolvovanými tréninky půjde výkonost celého týmu jednoznačně nahoru.

Martin Pavel (trenér)

 

FC Medlánky - Starší žáci 8:0 (3:0)

Neděle 26.3. 2023
Sestava: Hruška (GK), Horák, Formánek, Dočekal, Kupsa, Kašpar, Janča J., Danzinger, Sommer, Zunka, Chmelíček, Šafář, Štěpánek
 

FC Soběšice - Starší žáci 1:3 (0:2)

Sobota 1.4.2023
Branky: 2x Sommer, Danziger
Sestava: Hruška (GK), Horák, Formánek, Dočekal, Kupsa, Kašpar, Janča J., Danzinger, Sommer, Skoupý, Zunka, Chmelíček, Šafář, Štěpánek, Skřička, Dražek

Tabulka I.třídy starších žáků skupiny A

V mladších žácích naopak zůstal celý tým pohromadě. Vzhledem k objetivním okolnostem neodehrál tým během února a března příliš zápasů v kompletním složení. Neustále jsme se potýkali s různými absencemi, především z důvodů nemocí a větších či menších zranění. Tenhle fakt však postihl během zimy více týmů, nejen nás. V úvodních jarních zápasech to na týmovém výkonu bude jistě vidět.
Do obou zápasů ať už proti Medlánkám, které jsme odehráli na místní umělce, tak proti Soběšicím, jsme nastoupili s výraznou herní převahou. V Medlánkách jsme spíše dobývali domácí branku. Soupěř byl spíše hlouběji postavený a k ohrožení naši branky se dostával minimálně. V Soběšicích se domácí snažili více hrát i napadat naši rozehru. V tomto utkání jsme využívali vyšší postavení domací obrany k povedeným průnikovým přihrávkám. Efektivita v zakončení nám, ale chyběla. Při využití nejméně poloviny našich šancí mohl a řekl bych i musel být brankový rozdíl dvojnásobný. Ale i u mladších žáků půjde s přibývajícími zapásy i tréninky na přirodním hřišti forma výrazně nahoru.

Martin Pavel (trenér)

 

FC Medlánky - Mladší žáci 0:7 (0:4)

Neděle 26.3. 2023
Branky: 5x Křivánek, Štěpánek, vlastní
Sestava: Hruška (GK), Svoboda, Šafář, Chmelíček, Látal, Štěpánek, Pavlů, Křivánek, Pernica, Coural

1. poločas utkání FC Medlánky U13 - Žijeme Hrou U13

 

2. poločas utkání FC Medlánky U13 - Žijeme Hrou U13

 

 

FC Soběšice - Mladší žáci 1:4 (1:2)

Sobota 1.4.2023
Branky: Pernica, Coural, Dvořák, Látal
Sestava: Hruška (GK), Svoboda, Šafář, Chmelíček, Látal, Štěpánek, Pavlů, Křivánek, Pernica, Dvořák, Kubíček, Coural

1. poločas utkání FC Soběšice U13 - Žijeme Hrou U13

 

2. poločas utkání FC Soběšice U13 - Žijeme Hrou U13

 

Tabulka I.třídy mladších žáků skupiny A

Sdílet na Facebooku