Žáci odehráli anglický víkend. Nejprve Medlánky a v sobotu na Svratce

Starší žáci - FC Medlánky 4:2 (2:0)

Branky: 3x Doležal, Mikulášek
Sestava: Hruška (GK), Mikulášek, Dočekal, Brož, Janča D., Formánek, Sommer, Kupsa, Doležal, Setnička, Danzinger, Švábová, Halečková, Bednář, Burkoň, Skoupý

Povedl se nám vstup do zápasu kdy Lukáš Doležal využil svých individuálních schopností a dvěmi brankami přinesl klid na naše kopačky. Snažili jsme kontrolovat hru, mít velké držení míče a postupným útokem se vytvářet šance. Na této činnosti však musíme ještě v tréninkovém procesu výrazně zapracovat. Nedařilo se nám v takové míře jak v minulém utkání roztahovat hru do šířky a hra se odehrávala více ve středu pole v soubojích. Premiéru za starší žáky si vychutnal brankář Vojta Hruška, který svůj debut na velkou branku zvádl skvěle a zejména ve druhé půlce nás svými přesnými výběhy mimo šestnácku zachránil od inkasovaného gólu. Ve druhé půli přidali také hosté dvě branky z rychlých protiútoků, ale na vítězi to nic nezměnilo. Našim žákům se totiž podařilo Davidem Mikuláškem a opět Lukášem Doležalem, jenž vstřelil hattrick, odskočit opět na dvoubrankové skóre a konečných 4:2.

FC Svratka Brno B - Starší žáci 6:1 (4:1)

Branka: Doležal
Sestava: Knoflíček (GK), Mikulášek, Dočekal, Brož, Švábová, Bednář, Sommer, Kupsa, Doležal, Janča D., Danziger, Burkoň, Halečková, Skoupý, Zunka

Opět se nám velmi povedl začátek a už ve druhé minutě jsme vedli. Po individuální akci skóroval Lukáš Doležal. Bohužel jako by to byl špatný signál pro naše mladé mužstvo. Postupně se v sobotním odpoledni z naší hry vytratil pohyb a chuť hrát. Nebyli jsme aktivní a soupeř nás výrazně předčil svým pohybem, důrazem i efektivitou v zakončení. Náš tým až moc spolehál na individuality v podání Lukáše Doležala a Kuby Sommera. A to nestačilo. Velký vliv na herní obraz našeho týmu měla také absence Toma Setničky ve středu hřiště a Fandy Tenory v bráně, kteří hráli toho času za dorost v Dědicích. Zbytek týmu se tak neměl možnost opřít svou tradiční osu. Velká chuť, nasazení i pohyb z naší strany vyzařovala z Marka Dočekala, Davida Mikuláška, Šimona Burkoně i Kryštofa Zunky za což tito hráči zajisté zaslouží pochvalu.

Martin Pavel (trenér)

Mladší žáci - FC Medlánky 17:1 (8:0)

Branky: 4x Štěpánek, 4x Křivánek, 3x Pernica, 2x Látal, Formánek, Šafář, Barták, vlastní

1. poločas utkání Žijeme Hrou U13 - FC Medlánky U13

2. poločas utkání Žijeme Hrou U13 - FC Medlánky U13

FC Svratka Brno B - Mladší žáci 2:2 (1:2)

Branky: 2x Látal
Sestava: Hruška (GK), Svoboda, Šafář, Chmelíček, Látal, Štěpánek, Pavlů, Křivánek, Pernica, Barták, Coural, Kubíček, Slavíček

V úterním zápase s Medlánkami jsme svou herní převahu vyjádřili i brankově a s chutí si zastříleli. Dařila se nám kombinace, držení míče, tak i rychlé protiútoky. Činnosti jenž trénujeme se naplno objevili i v zápase. V sobotním zápase na Svratce proti nám stál soupeř s velkou kvalitou. V první půli jsme se dvakrát prosadili po vyborně zahraných protiútocích a 2x se přesně trefil Honza Látal. Ve druhé půli nás domací více zatlačili a nám se nedařilo z jejich tlaku vymanit. Už se nám tak nedařila kombinace ani jsme příliš nepodrželi míč. Skvělými zákroky se vytáhl a výrazně nás podržel Vojta Hruška v bráně. Dalekonosné bombě do šibenice v podání domácího hráče Havlíčka už však zabránit nemohl. Vyrovnávací branka jak kdyby na náš tým zapůsobila a i přes velkou snahu o vyrovnání se z naší hry vytratily podstatné prvky, které trénujeme. Našim hráčům se v závěru velká snaha nedá upřít, ale v tom spěchu se místo zklidnění spíše objevovala hektika a už vůbec se nedařilo podržet míč na delší šasový úsek. Remíza je tak z tohoto pohledu patrně zasloužená pro obě strany.