Žáci hráli o víkendu ve Znojmě

FK Znojmo - Starší žáci 3:3 (0:2)

Branky: Němec (pen.), Havel, Němec
Sestava: Tenora (GK), Švábová V., Ščučka, Havel, Sommer, Formánek, Němec, Doležal, Švábová D., Setnička, Brož, Pernica, Danziger

Utkání ve Znojmě pro nás bylo obzvláště těžké. Do utkání nemohli skrze zranění nastoupit někteří hráči, a proto jsme sestavu doplnili o tři hráče z mladších žáků, a to Kubu Pernicu, Matěje Brože a Jirku Danzingera. Klukům moc děkujeme za jejich nasazení a odvahu v soubojích se staršími a fyzicky vyspělejšími hráči. Proti Znojmu jsme odehráli nejlepší poločas v této sezoně. Aktivita, důraz v osobních v soubojích proti větším hráčům, odvaha v herních činnostech a kvalita provedení spolu s týmovou součinností nás opravdu zdobili. Zaslouženě jsme po poločase vedli 2:0. V druhém poločase nám začaly docházet síly a přibyly i nějaké šrámy. Soupeř nádhernými góly zpoza vápna třikrát překonal jinak výborně chytajícího Františka Tenoru a spolu s naším třetím gólem tak zápas skončil remízou 3:3. Nutno říct, že remíza byla zaslouženým výsledkem. Zápas měl velkou kvalitu a tempo.

Jiří Vorlický ml. (trenér st. žáků)

FK Znojmo - Mladší žáci 5:4 (1:4)

Branky: 2x Křivánek, Chmelíček, Pernica
Sestava: Hruška (GK), Kubíček, Svoboda, Šafář, Chmelíček, Barták P., Danziger, Brož, Křivánek, Pernica, Štěpánek, Janča Jar., Bartáková

Proti fyzicky vyspělejšímu soupeři jsme předvedli povedený první poločas, kdy jsme využili našich rychlých protiútoků a vedli už o 4 branky. Tešně před přestávkou jsme inkasovali branku z rohového kopu. Bohužel jako by to byla předzvěst následujících událostí. Domácí nás ve druhé půli zatlačili na naši polovině a s pomocí velkého počtu rohů a standartních situací také přetlačili a vývoj utkání postupně otáčeli v náš neprospěch. Hráči celý zápas odpracovali naplno, bohužel nám však druhý poločas vůbec nevyšel. Soupeř nás převyšoval fyzicky a težil z velkého počtu stadratních situací, které nakonec i díky většímu důrazu v osobních soubojích dovedl proměnit v góly. I přes slzičky, které se u našich hráčů objevili nad konečných skórem, je nutné naše hráče pochválit a pracovat dále na zlepšení individuálních dovedností.