Úspěšné představení žáků v Drnovicích u Vyškova

Starší žáci

FKD - Žijeme Hrou 1:2 (0:0)

Sestava: Sýs (GK)Španělová, Macháček F., Beneš, Houdek, Soyma, Valenčík, Kazda, Tesař, Motyčka, Tobiáš, Kobylka, Havel J., Mikula

Branky: 2x Valenčík

Program následujících dní je pro žáky opravdu naplňující. Čekají nás po sobě 3 anglické týdny, tedy utkání nejenom o víkendu, ale i uprostřed týdne. Začali jsme dnes v Drnovicích u Vyškova. Po úvodní porážce chtěli všichni napravit předevsím výsledkový dojem a do utkání šli nálěžitě motivovaní. Od počátku jsme soupeře zmáčkli a snažili napadat vysoko jeho rozehrávku, což se první poločas velmi dařilo a vytvářeli jsme si díky tomu spoustu brankových příležitostí. Ty všach pochytal svěle chytající drnovický brankář Smutník, nebo jsme nezvolili v těchto situacích správné řešení, popř. brance zabránila branková konstrukce. 

Do druhé půle jsme vlétli s odhodláním konečně vstřelit branku a odměnit se za svou aktivitu. To se podařilo záhy. Využili jsme zaváhání domácího obránce, který ve vápně fauloval našeho hráče a rozhodčí zcela po právu nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Petr Valenčík a umístěnou ranou k tyči nedal brankáři šanci. Inkasovaná branka jako by domácí trochu nabudila a postupem času vyrovnali hru, což jim přineslo také vyrovnání stavu na 1:1. V následujících minutách se hra přelévala ze strany na stranu se šancemi na obou stranách. V těchto momentech nás podržel Lukáš Sýs v bráně jistými zákroky. Ke konci kdy už síly evidentně ubívaly na obou stranách, prošel Petr Valenčík podél postraní čáry až do vápna, kde ač obtěžován protihráčem, souboj ustál a k tyči uklidil míč na konečných 1:2. 

Za dnešní výkon musím pochválit celý tým, který zápas neskutečně odpracoval a do poslední chvíle se rval o vítězství, které nakonec přišlo. V naší hře byl vidět výrazný posun v herní aktivitě, pohybu i ve snaze řešit herní situace vzájemnou kombinací. Všichni do jednoho tak můžou mít pocit z dobře odvedené práce.

 

Mladší žáci

FKD - Žijeme Hrou 2:9 (1:4)

Sestava: Mihula (GK), Prudký, Havelka, Šulc, Ščučka, Němec, Měcháček, Fadrný, Doležal, Havel O., Kytner

Branky: Prudký, 2x Ščučka, 3x Měcháček, 3x Fadrný

Domácí do utkání vstoupili lépe a úvodních 5 minut byli aktivnější a nebezpečnější. Pak jsme si ovšem otěže zápasu vzali do svých rukou a soupeře nápaditými útočnými akcemi jasně přehráli. Kluci se nebáli hrát s míčem, byli odvážní v osobních soubojích 1 na 1 a samostatně řešili akce vzájemnou kombinaci, ale i individuálně. Dnes jsme byli skvělí v reakci na ztrátu míče, kdy docházelo hned k přepnutí do obranné fáze a o snahu míč vybojovat zpět. Což se ve spoustě případech dařilo a rodilo se z těchto akcí spousta protiútoků. 

Martin Pavel (trenér)

Sdílet na Facebooku