Starší žáci zahájí zimní přípravu 15. ledna

Starší žáci zahájí v pondělí 15. ledna zimní přípravu, které potrvá do 7. dubna, kdy startuje jarní část sezóny. Příprava se skládá z 12 týdnů, ve kterých jsou obsaženy tréninkové jednotky v počtu 36 TJ. V úvodu hráče čeká vstupní měření pohybových schopností a specifických fotbalových dovedností a taktéž vyšetření pohybových stereotypů či flexibility. Hráči podstoupí v průběhu zimní přípravy výzkum zabývající se vlivem flexibility kyčelního a kolenního kloubu na rychlost střely. Tým bude rozdělen na dva soubory, z nichž jeden podstoupí výrazné kompenzační cvičení změřené na rozsah pohybu ve výše uvedených kloubech (zejména statický strečink) a druhý soubor bude kontrolní. V rámci regenerace jsou zařazeny i cvičení ve vodním prostředí či sauny.                                                    

Obsahem zimní přípravy bude v lednu a části února rozvoj aerobní vytrvalosti, které bude přecházet v silovou vytrvalost. Přičemž bude využito i nespecifického zatížení v nespecifických fotbalových podmínkách. Využijeme i posilovnu, kde však chceme hledět zejména na technické provedení daných cviků a vědomostní stránku. Tréninky v hale budou zaměřené na gymnastická a úpolová cvičení v jedné části TJ a v druhá část bude zaměřena na herní činnosti jednotlivce zejména pak na vedení míče a hru 1:1, tedy obcházení soupeře či v opačném případě odebrání míče.  Postupně bude nespecifických podmětů ubývat a zaměříme se více na specifické pohybové úkony.  Které budou naplňovány každou sobotu na umělém povrchu v Lysicích. Postupně přejdeme z posilovny a později i z haly ven. To vše za předpokladu dobrého počasí a vhodných tréninkových podmínek. V HČJ bychom rádi zapracovali na středně dlouhé a dlouhé přihrávce a na celkovém pojetí naší hry z pohledu herních kombinací a herních systémů.                                                                          

V jednání jsou i tréninky na hřištích s umělým povrchem mimo Lysice i Kunštát.  Přípravná utkání absolvujeme pod záštitou zimního turnaje a v plánu jsou i další zápasy s týmy z vyšších soutěží či kategorií mladšího dorostu. V závěru přípravného období dojde k realizaci výstupních testů pohybových schopností, dovedností a rozvoji flexibility hráčů a celkové vyhodnocení. V přechodovém období se zaměříme na technicko - taktické věci a budeme ladit formu na první utkání jarní části. Nejde nám však jen o rozvoj fotbalového potenciálu hráčů, ale o rozvoj celé osobnosti i z pohledu osobnostních či sociálních dovedností.  O dostatečný rozvoj vědomostí, ale i postojů a hodnot, které sportem můžeme rozvinout. Kluci budou přecházet na stření školy a jsou pro ně důležité příjímací zkoušky. Proto budeme akceptovat případná doučování, ale věříme, že se nás bude setkávat, co nejvíce. A že budou naplněny, jak osobní cíle v mimosportovním životě, tak stanovené cíle odehrávající se na zelené ploše.                                                                                                                                                      

V průběhu zimní přípravy bychom chtěli zrealizovat soustředění, ovšem tento bod je stále v jednání. Podrobný rozpis jednotlivých přípravných utkání bude zveřejněn po jeho přesné verzi.

Pavel Blaha (trenér)

Sdílet na Facebooku