Starší žáci slaví postup v krajském poháru do osmifinále

Vítězství se na bývalém ligovém stadionu v Drnovicích u Vyškova nerodilo lehce. Domácí měli oproti nám výškovou i fyzickou převahu. Hrozili však jen z dlouhých nákopů za obranu se kterými si naše obranná čtyřka ve složení Švábová - Ščučka - Doležal - Havelka ve spolupráci s brankářem Mihulou, skvěle poradila. Soupeře se nám dařilo přehrávat ve středu pole, díky ose Němec - Kotek - Setnička, kde jsme byli kombinačně velmi silní. První poločas skončil bez branek.

Po poločasové poradě jsme chtěli naši silnou stránku, kombinační převahu středu pole, posunout více na půlku soupeře. Průnikové přihrávky, ač jich bylo z naší strany hodně, domácí velmi rychlý a vysoký stoper v pohodě kontroloval a sbíral. 

Ve druhé půli se domácí po rohovém kopu ujali vedení, kdy se v závaru před brankou nejlépe orientoval drnovický Nohel. Reakce našeho týmu přišla záhy. Přesunuli jsme Matěje Ščučku z obrany do útoku a změnili rozestavení jen na 3 obránce. Po chvilce se ve středu pole uvolnil Vláďa Němec a dalekonosnou ranou do šibenice vyrovnal na 1:1. Domácí ještě párkrát zahrozili, ale se všemi šancemi si poradil výborně chytající Maty Mihula. Utkání tak skončilo smírně a musely rozhodnout pokutové kopy na které se však nikomu příliš nechtělo. 

Prvním exekutor kapitán Matěj Ščučka po vzoru hráče kunštátského áčka Lojzi Zemana (utkání s Rajhradicemi) ranou o břevno a za brankovou čáru, bezpečně proměnil. K Matějovi se ve druhé sérii přidal proměněným pokutovým kopem k levé tyčce i Tomáš Setnička. Ve druhé sérii domácí hráč zaváhal a my jsme se tak dostali do vedení. Svou penaltu poté bez problému proměnili Vláďa Němec, Tomáš Kotek i poslední Lukáš Doležal a mohly tak propuknout postupové oslavy. 

 

 

 

FKD - Žijeme Hrou 1:1 (0:0), 4:5 pp

Branka: Němec
Penaltový rozstřel proměnili: Ščučka, Setnička, Němec, Kotek, Doležal

Za tým Žijeme Hrou nastoupili:
Mihula (GK), Švábová V., Doležal, Ščučka, Havelka, Šulc, Němec, Kotek, Setnička, Havel, Kříž, Měcháček, Dočekal

 

V osmifinále krajského poháru nás příští středu čeká na domácím hřišti blanenské derby. Naším soupeřem totiž bude FK Blansko. Přijďte nás podpořit.

Sdílet na Facebooku