Společnými silami jsme VI. ročník Dobročinného turnaje Žijeme Hrou posunuli o pomyslný stupeň výš

Od samotného vzniku projektu Žijeme Hrou jsme měli v hlavách myšlenku dobročinnosti. Pořádání akcí, kterými budeme přispívat k hodnotnějšímu a zdravějšímu pojetí společnosti. Díky každoročnímu prosincovému dobročinnému turnaji se nám tato myšlenka daří naplňovat. Už po šesté jsme spojili síly pro dobrou věc, podpořili jsme dvě holčičky a jejich mladé rodiny v nelehké životní situaci.

V sobotu 21. prosince se historicky poprvé dobročinný fotbalový turnaj konal paralelně na dvou místech. Ve sportovních halách v Kunštátě a Svitávce. V Kunštátě se představili bývalí hráči, ženy, rodiče, děti a fotbalové osobnosti našeho regionu. Ve Svitávce nastoupili současní fotbalisté a jejich týmy zdobili i hráči s ligovými zkušenostmi.

Díky možnosti využití dvou sportovních hal se zapojilo nejvíc účastníků v historii dobročinného turnaje.

Na 200 aktivních hráčů se na obou místech postaralo o pohodovou a naprosto uvolněnou předvánoční atmosféru.

Od rána přicházeli ke kasičkám a přispívali libovolnou finanční částkou nejen hráči, ale i návštěvníci turnaje. Vyjádřili tak podporu pětileté Nikolce Foretové z Lysic a sedmileté Elišce Spurné z Blanska a jejich mladým rodinám, kterým byl letošní výtěžek z akce věnován. V průběhu dne se nám podařilo sdružit finanční prostředky ve výši 114.000 Kč. Tuto částku jsme rovným dílem rozdělili mezi Nikolku a Elišku.

Darovací šek a sdružené finanční prostředky Nikolce a Elišce předávali společně s organizátory spolku Žijeme Hrou i zástupci obcí a měst našeho regionu. V Kunštátě to byli starosta města Kunštát pan MVDr. Zdeněk Wetter, místostarosta města Kunštát pan

Ing. Petr Sojka, společně s nimi i člen zastupitelstva  městyse Lysice pan Bc. Břetislav Šulc a starosta obce Vranová pan Ing. Rostislav Cichra. Ve Svitávce byl při předání přítomen starosta městyse Svitávka pan Jaroslav Zoubek a hráč italského klubu Atalanta Bergamo Lukáš Vorlický.   

V Kunštátě se do 6. ročníku turnaje aktivně zapojily týmy bývalých hráčů FK Kunštát „A“,

FK Kunštát „B“, TJ Sokol Drnovice, družstvo žen FK Kunštát, malé kopané KMK Újezd u Kunštátu a dva týmy složené z rodičů a trenérů klubu Žijeme Hrou. Součástí turnaje byla exhibiční utkání dětí ze Žijeme Hrou.

Ve Svitávce nastoupila mužstva FK Kunštát, FK Kunštát U23, TJ Sokol Drnovice, SK Moravan Svitávka, All Stars tým hráčů, All Stars tým trenérů a kluby malé kopané M.K. Louka a FK Rozhraní.  

Děkujeme vám všem, že podporujete myšlenku dobročinného fotbalového turnaje, moc si toho vážíme! Společnými silami jsme 6. ročník zase posunuli o pomyslný stupeň výš.

Věříme, že jste si v tomto předvánočním čase odnesli kus pozitivní energie, kterou nám holčičky Nikolka Foretová a Eliška Spurná věnovaly.

 

Rodiče Foretovi:
Chtěli bychom všem, co se podíleli na dobročinném turnaji a přispěli k úžasné částce, která se vybrala moc poděkovat. A taky patří velké díky celému spolku Žijeme Hrou, za pořádání již 6. ročníku dobročinného turnaje. Děkujeme.

 

Rodiče Spurní:
Navštívili jsme Svitávku, kde Elišku obdarovali sportovci. Po přátelských zápasech předali Elišce šek na přilepšení životní poutě. Děkujeme moc!!!

 

František Tenora, člen výkonného výboru Žijeme Hrou:
A máme to za sebou a opět se ctí. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem, kteří se zúčastnili dnešního dobročinného turnaje a přispěli neuvěřitelnou částkou 114 000,- Kč.

Nemohu ale zapomenout ani na organizátory dnešní akce, vše klapalo jako na drátkách a atmosféra byla jak v Kunštátě, tak i ve Svitávce úžasná. Nový model se osvědčil, v Kunštátě to bylo více rodinné, ve Svitávce se sešlo několik desítek kvalitních fotbalistů, kteří si měli co říct a zápasy měly výbornou úroveň.

Poděkování patří i starostům a zastupitelům obcí, kteří nás podpořili a vyslovili uznání, jak hráčům, tak organizátorům.

Pomohli jsme všichni rodinám v jejich nelehké situaci a našim příspěvkem jim umožnili uskutečnit si svůj sen. Jsem hrdý, že mohu být součástí kolektivu, kterému není lhostejný osud druhých, patří Vám všem ještě jednou veliký dík a uznání.

Přeju Vám všem příjemné prožití svátků vánočních a v novém roce 2020 hodně zdraví.

Se všemi se těším i v příštím roce na viděnou na zápasech Žijeme Hrou.

 

Více fotografií na facebooku Žijeme Hrou

Sdílet na Facebooku