Soustředění dorostu v Olešnici

Vrcholem tréninkového procesu v letním předsezónním období bylo již tradiční soustředění v Olešnici na Moravě. Do této lokality jsme zamířili již po třetí a to zejména díky dobrému zázemí. Hotel Závrší nám poskytuje výbornou péči a o kluky je zde dobře postaráno. Jediným problémem bylo deštivé počasí, díky kterému jsme museli vzít za vděk i azyl v podobě hřiště v nedalekém Rovečném.

Kluci absolvovali celkem 9 tréninkových jednotek, které se neodehrávali pouze na fotbalovém trávníku, ale došlo i na posilovnu, kompenzační cvičení či rozvoj rychlosti v písku.

Soustředění bylo zacíleno na součinnost ve hře jednotlivých postů, postupné zakládání útoku a překonávání zónové obrany. K tomu nám posloužil i video rozbor utkání s týmem FK Blansko a diskuze o jednotlivých fragmentech zápasu. Cílem nebylo ukázat hráčům naše trenérské dogma, ale společně nacházet možnosti, jak se daná situace dala řešit, proč hráč volil takovéto řešení, co zamýšlel a podobně.

Vše, o čem jsme hovořili u videa a na co jsme se v úvodu soustředění zaměřili, se mělo objevit v modelovém zápase s mužským celkem Kunštátu, což bylo velice složité a řada situací tomu vůbec nenapovídala. Ale je nutné se uvědomit kvalitu soupeře a fakt, že stojíme na začátku tohoto procesu. V zápase byly viditelné náznaky a akce, které po hráčích chceme a na čem budeme v budoucnu dále pracovat. Za tento zápas jsme velice rádi, už jen z toho důvodu, že nám poslouží jako měřítko pro další srovnávání v zimním období.

Program soustředění se netýkal pouze tréninkového procesu a hráči měli dostatek času na odpočinek, společné rozhovory u kávy či u oblíbené herní konzole. Pro lepší regeneraci mohli kluci využívat i ledové koupele či plavání v nedalekém koupališti. Kluci spolu trávili dost času a z pohledu team buildingu se soustředění vydařilo!

 

Pavel Blaha (trenér)

Sdílet na Facebooku