Rozhodnutí derby s Boskovicemi přinesla až 89. minuta

Starší dorost

Žijeme Hrou U19 - FC Boskovice U19 1:2 (0:0)

Branka: Petrželka

Sestava: Pečinka, Konopáč, Kleveta L., Bělehrádek, Kleveta J., Janků, Novotný, Petrželka, Sedláček, Měcháček, Baňa
Střídal: Prokop

V neděli na deštěm zmáčeném trávníku jsme odehráli okresní derby s týmem FC Boskovice. Předešlé měření sil skončilo v obou případech nerozhodným stavem 2:2, a proto nebyl jasný favorit samotného zápasu. Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří nás v úvodní pětiminutovce uzavřeli na naší polovině. Hra se poté vyrovnala a přelévala se z jedné strany na druhou. Rychlý, kombinační a fyzicky náročný fotbal se musel divákům obou celků líbit. Více ze hry jsme měli my a šance na vstřelení branky byly v prvním dějství spíše na naší straně. Dominik Baňa po rohovém kopu nastřelil z bezprostřední blízkosti nohu brankáře Svobody a Petrželka sám před odkrytou brankou promáchl a míč vůbec netrefil. Oba dva týmy dobře bránily a překonávat dobře se pohybující bloky bylo pro obě družstva těžké. Boskovice spoléhali na dobře hrajícího Štěpána Alexu, s jehož bráněním jsme měli problémy, které vycházely zejména z neplnění taktických pokynů při defenzivě některých hráčů. Největší příležitost první půle měl Filip Sedláček, který po průnikovce od Tomáše Novotného pádil z úhlu sám na branku, ale skákavý míč nedokázal dostat rychle do optimální pozice a byl zakřižován navrátivším se stoperem.

V druhém poločase se na hřišti přiostřilo a hra hráče bolela, což bylo znát i na počtu žlutých karet na obou stranách. Oproti první půli, kdy jsme celkovým výkonem všech hráčů měli mírně na vrh, jsme v druhém dějství mírně strádali. Přesto si boskovičtí nedokázali vytvořit vážnější ohrožení branky a naopak gólové radosti jsme se dočkali my. Ze zbrzděné brejkové akce se nakonec dostal míč k Petrželkovi, který jej z úhlu poslal na branku a rozvlnil síť. Soupeř nás poté zatlačil a vytvořil si gólovou příležitost, kterou však Pečinka s pomocí břevna dokázal zažehnat. Studená sprcha přišla 79. minutě, kdy hlavní rozhodčí vyhodnotil pád uvnitř pokutového území, jako penaltový a s velkým nesouhlasem domácích odpískal, z našeho pohledu minimálně velmi diskutabilní, pokutový kop. Ten bezpečně proměnil nejlepší hostující hráč Alexa a srovnal na 1:1. Závěrečná desetiminutovka byla velmi nervózní a emoce byly znát na obou stranách.  Po vyrovnávající brance jsme byli lepším týmem a zatlačili jsme Boskovice na jejich polovině. Touha po vítězství nás nakonec stála bodový zisk. Po rohovém kopu se dostali boskovičtí do brejku, který sehráli výborně a Vladimír Petrů vstřelil vítěznou branku hostů.  Srovnání mohl v poslední minutě utkání vystřelit Petrželka, ale z malého vápna netrefil skákavý míč a zápas tak skončil v náš neprospěch 1:2.

Všem hráčům patří velký dík za odvedenou práci a přístup k utkání. Bodový zisk by byl v tomto případě nejspíše spravedlivý, o to více mrzí taktická chyba v samotném závěru utkání, kdy jsme špatně zajistili rohový kop a dali jsme možnost soupeři, který ji bohužel pro nás využil.

Nejdříve jsem se k výkonu hlavního rozhodčího nechtěl vyjadřovat, ale po zhlédnutí záznamu jsem změnil názor. Velké množství neposouzených faulů na naše hráče či hraniční zákroky ohrožující zdraví našich kluků neoceněných kartou, mě velmi vadí. Naopak nám bylo pískáno velké množství útočných faulů, které byly minimálně sporné. Nestejný metr nastolený zejména po vstřelení naší vedoucí branky mě překvapil, nebo spíše nepřekvapil. O penaltovém zákroku ani nemluvě. Myslím si, že hráči z Boskovic mají velkou kvalitu a naše zápasy bývají vždy velké bitvy a jsou fotbalově zajímavé, proto mě mrzí takto výrazné ovlivnění zápasu. Každý dělá chyby a i rozhodčí má právo na omyl, ale zůstává zde velmi silný pocit křivdy a nespravedlnosti.

 

 

 

 

 

Mladší dorost

Žijeme Hrou U17 - FC Boskovice U17 1:4 (0:4)

Branka: Tobiáš

Sestava: Šmerda, Stejskal, Štarha, Chmelíček, Peša, Beneš, Tobiáš, Macháček F., Kazda, Toman, Valenčík
Střídali: Marek, Motyčka, Sýs

Mladší dorost sehrál herně velmi povedené tkání a začíná naplňovat potenciál, který v hráčích je.  Již  tréninková docházka v týdnu před zápasem byla dobrá a samotný počet hráčů na zápase byl rovněž uspokojivý. Z toho důvodu do utkání mladšího dorostu nenastoupili hráči: Baňa, Janků a Měchaček, kteří odehráli celé utkání za U19. Prostor tak dostali i kluci ze starších žáků, kteří opět provrdili svoji fotbalovou kvalitu.

První poločas byl herně vyrovnaný, přesto si Boskovice do poločasové pauzy odnesli komfortní náskok čtyř branek. Ty však vycházely zejména z individuálních chyb, nikoli z dominanty soupeře. I my jsme měli příležitosti na vstřelení branky, ale akce byly buď nedotažené, nebo nám chyběl větší klid v koncovce. Oproti minulým zápasům, jsme si však dokázali šance připravit a byli jsme daleko častěji v nebezpečných příležitostech. Na řadě hráčů byla viditelná chuť a zájem o hru, což v minulých zápasech nebylo vždy pravidlem.

V druhém poločase jsme zlepšili pohyb, což vedlo i k lepší kombinaci a celkově byl druhý poločas daleko více koukatelný. Dokázali jsme efektivně přenášet těžiště hry i měnit herní tempo, což vedlo k většímu počtu šancí.  O snížení se postaral hezkou střelou ze střední vzdálenosti Jan Tobiáš. Další příležitosti přicházeli na obou stranách, ale skóre se již nezměnilo.

Mladší dorost oproti minulým zápasům předvedl hru svých možností a na klucích byl vidět větší entusiasmus a odhodlání. Jen těžko bych vyzdvihl výkon pár hráčů, jelikož v tomto zápase se v dobrém světle představili všichni hráči, co do utkání zasáhli.

Pavel Blaha (trenér)

Sdílet na Facebooku