Report ze zápasu mladších žáků proti Rousínovu a Medlánkám

Žijeme Hrou – TJ Tatran Rousínov 1:3 (0:2)

Branky: Motyčka

Sestava: Chytrý, Havelka, Chmelíčková, Měcháček, Tenorová, Kazda, Španělová, Tesař, Houdek, Havel, Motyčka, Kopecký

V minulých zápasech se nám stávalo, že jsme nezachytili úvod zápasu a  špatný začátek se nám už nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce. Proto jsme před utkáním kladli zvýšený důraz především na začátek. Co čert nechtěl a jak to tak většinou bývá, když se člověk příliš soustředí na jednu věc, právě ta se stane. Takže i přes bojovný vstup a sebevědomý herní projev jsme hned v 5. a 6. minutě inkasovali. Branky padly po špatně zahrané malé domů a následně další minutu po rohovém kopu. Brankář Adam Chytrý, výborně vyběhl na centrovaný míč, který ovšem neudržel a vypadl mu k nohám hostujícího útočníka, který poté neomylně zakončil do prázdné branky. I přes nepříznivý úvod zápasu, jsme, ale měli více ze hry a hosty zatlačili na vlastní polovině. Herní převahou jsme se, ale do zakončení moc nedostávali a hostujícímu brankáři jsme hrozili spíše sporadicky.
Druhý poločas přinesl výrazné oživení, když hned v úvodu vstřelil branku  Štěpán Motyčka, který se pohotově zorientoval před hostující brankou a ze skrumáže se mu povedlo prostřelit brankáře. Následovala velká územní převaha našeho týmu. Hosty jsme téměř nepustili k ohrožení naší branky. Celý tým zápas neskutečně odpracoval a prohrát si nezasloužil, ale chyběla nám větší střelecká efektivita a také vytvoření si více jasných střeleckých příležitostí. Do zakončení jsme se nedostávali tak často, jak bychom potřebovali, abychom výsledek zápasu otočili v náš prospěch. Ke konci už jsme hráli na velké riziko, které se povedlo soupeři využít a z brejku upravil na konečných 1:3.

 

FC Medlánky - Žijeme Hrou 11:2 (4:0)

Branky: Chmelíčková, Motyčka

Sestava: Chytrý, Havelka, Chmelíčková, Měcháček, Tenorová, Kazda, Španělová, Tesař, Janoušková, Motyčka

Na umělé trávě v Medlánkách nás čekala velká prověrka našich aktuálních herních možností. V prvním poločase jsme všechny branky inkasovali vždy po stejném scénáři. Napadali jsme rozehrávku soupeře odvážně vysoko na jeho polovině. V případě zisku míče jsme, ale dál hledali složité řešení, místo jednoduchého a přímočarého zakončení. Příliš se nám nedařila ani kvalita a přesnost přihrávek. Tyhle momenty domácí využili a trestali nás v rychlém přechodu do útoku. Nám se nepodařilo téměř vystřelit na branku. Do druhého poločasu jsme šli se změnou na postu brankáře, kdy jsme chtěli zvýšit útočnou sílu v poli. Adam Chytrý se tedy přesunul do zálohy a na jeho místo do branky šel Matěj Měcháček. Oba brankáři si ale přes větší počet inkasovaných gólů nevedli vůbec špatně. V druhé půli se nám podařilo výrazně zvednout útočnou aktivitu. Častější a důraznější zakončení útočných akcí přineslo svoje ovoce. Branky vstřelil Štěpán Motyčka a Sára Chmelíčková, které se druhý poločas utkání velmi povedl a v záloze hrála velmi dobře. K naší smůle jsme ještě 2x orazítkovali tyč domácí branky. Výrazné zlepšení útočné činnosti, jako by ubralo na důrazu v obraně, kde jsme převážnou část gólů inkasovali po nedůrazném odehrání míče nebo po nedůrazu v osobních soubojích. I přes větší prohru byl pro nás zápas v Medlánkách další velkou zkušeností a posunem vpřed při našem procesu učení.

Martin Pavel (trenér)

Sdílet na Facebooku