Povedený závěr mladších žáků v Drnovicích u Vyškova

FKD - Mladší žáci 0:2 (0:0)

Branky: Štěpánek, Danziger
Sestava: Matuška (GK), Kubíček, Janča, Šafář, Brož, Barták P., Danziger, Chmelíček, Křivánek, Pernica, Štěpánek, Skoupý, Zunka

Poslední mistrovské utkání podzimu mladších žáků, mělo tu správnou fotbalovou atmosféru hned od úvodu. Pomohly ji zajisté i kulisy býválého ligového stadionu v Drnovicích u Vyškova, tak i předzápasové fotbalové songy při rozcvičce, pouštěné z repráků místního hlasatele. V prvním poločase byla na hráčích vídět obrovská snaha, tak i nasazení. A to z obou stran. Brankových příložitostí nebylo příliš. Hra se obehrávala spíše mezi šestnátckami a pokud už se některý hráč do šance dostal, chyběl mu na kopačpách větší klid a efektivita. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit s jasným cílem. Zlepšit naši herní tvář, což se povedlo. Více jsme drželi míč, tak i využívali více šířku i hloubku hřiště, což nám přineslo více brankových šancí. Bohužel nás dnes trápila efektivita v zakončení až napřáhl Lukáš Štěpánek a ranou z dálky vstřelil první branku utkání. Domácí mohli vyrovnat, ale na pozorného Tadeáše Matušku si nepřišli. Tečku za utkáním přidal Jirka Danziger, když těsně před koncem přidal druhou branku na konečných 0:2.

I přesto, že to pro nás byl poslední mistrovský zápas podzimu, pro nás fotbalový program nekonční. Stále trénujeme i hrajeme. Už v sobotu nás čeká zápas na umělce v Blansku a další zápasy a turnaje budou následovat. V tabulce mladších žáků, jsme na konečné druhé příčce. Postavení v tabulce, však pro nás není důležité ani rozhodující. Těší nás herní tvář mužstva s jakou se v podzimních utkáních prezentovali a také, že se držíme stanovených herních principů, které se nám daří přenášet z tréninkového procesu do toho zápasového. Ještě nás, ale všechny čeká dlouhá cesta a spousta vynaloženého usílí a práce.

Martin Pavel (trenér ml. žáků)

Tabulka 1.A třídy ml. žáků sk. A

Sdílet na Facebooku