Podzimní úklid Kunštátu také s Žijeme Hrou

Již se stalo pravidlem, že se fotbalové kluby Žijeme Hrou a FK Kunštát zapojují do tradiční dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Vzhledem k vládním opatřením byla celorepubliková akce přesunuta z jarního termínu na podzimní. V úterním odpoledni 29.9. jsme se po krátkém tréninku vydali převážně s kategorií žáků, trenéry a některými rodiči úklidit okolí Kunštátu. 

Nutno podotknout, že odpadků již není tolik, co dříve. K čistějšímu okolí určitě pomáhá i tato akce a lidé si snad také více váží životního prostředí ve kterém žijí, ale i přesto je stále co uklízet. Důležitost celé akce a smysl dodržování čistoty si díky vlastnímu prožitku z úklidu uvědomují i děti samy. Dobrým příkladem jsme snad trochu přispěli k větší zodpovědnosti okolí k vlastnímu městu a krásné přírodě ve které žijeme.

Žijeme Hrou chce hráče rozvíjet nejen ve sportovní rovině, ale klademe důraz i na vzdělávání a výchovu dětí, jako zodpovědných a samostatných osobností, které jsou si vědomi své společenské role a občanské angažovanosti. Tato akce je právě tím, co k takovéto výchově napomáhá, proto jsme rádi, že jsme mohli přiložit ruku k dílu a pomoci tak dobré věci.

Všem pracantům děkujeme. 

Sdílet na Facebooku