Podzim očima Břetislava Šulce, hlavního trenéra přípravek z Lysic

Začátkem měsíce listopadu 2019 týmům fotbalové akademie Žijeme Hrou skončila podzimní část soutěžní sezony 2019/2020, do které jich bylo přihlášeno celkem sedm v kategoriích mladších a starších přípravek, mladších a starších žáků a mladšího a staršího dorostu. Naše týmy v tomto období odehrály přes sto mistrovských utkání. U kategorií přípravek z rozhodnutí Fotbalové asociace ČR, v kontextu mimo jiné s filozofií Žijeme Hrou, se průběžné tabulky neevidují z důvodu zbytečného zatěžování malých fotbalových dětí tabulkovým pořadím jejich týmů a případným taktizováním. U těchto dětí, tedy ve věku 4 – 10 roků, jde především o tvorbu kladného vztahu ke sportu a pohybu. Do bohatého programu nejmenších dětí se podařily termínově vtěsnit i tři mimosoutěžní turnaje Žijeme Hrou v Bořitově, Lysicích a Kunštátě.

Od kategorií žákovských po kategorie dorostenecké již fotbalové týmy tabulkové pořadí vnímat mají a také vnímají, proto několik čísel.  V právě probíhající sezoně zaujímá po podzimní části tým Žijeme Hrou mladších žáků v tabulce soutěže 1. třídy Jihomoravského kraje druhé místo za TJ Start Brno a před FK Znojmo a tým staršího dorostu obsadil průběžné krásné třetí místo v Krajském přeboru, tedy v nejvyšší krajské dorostenecké soutěži, s nepatrnou ztrátou za týmy ČAFC Židenice 2011 a FC Boskovice.

Protože se spolek Žijeme Hrou dlouhodobě věnuje fotbalovým dětem a mládeži celoročně, tak koncem podzimní částí soutěžní sezony však pro Žijeme Hrou nic neskončilo. Od 14. 11. 2019 do 21. 3. 2020 pořádáme více, jak čtyřicet turnajů Žijeme Hrou pro děvčata i chlapce všech věkových kategorií ve sportovních halách především ve Svitávce a Kunštátě. Starší žáci Žijeme Hrou se v zimním období navíc účastní již tradiční Tišnovské ligy na velkoplošných hřištích s umělým povrchem v Tišnově, Blansku a Boskovicích. Týmy přípravek a žáků jsou přihlášeny i na brněnské turnaje v Tréninkovém centru mládeže, které se odehrávají v nafukovacích halách s umělým travnatým povrchem. I zde jsou naši svěřenci konfrontováni s kvalitními týmy velkých klubů, jako je např. Zbrojovka Brno, 1. SK Prostějov, Vysočina Jihlava a spoustou dalších.  

V současné době je ve spolku Žijeme Hrou registrováno přes 270 dívek a chlapců ve věku 4 – 18roků. Z toho prošlo či prochází lysickou líhní 109 jedinců, z nichž je 52 bydlištěm přímo z Lysic. V souvislosti s těmito čísly se zmíním krátce i o finančních nárocích spolku Žijeme Hrou, jakožto neziskové organizace. V průběhu právě končícího roku 2019 bylo na chod spolku vynaloženo téměř 2,7 milionu korun a rozdělil bych je na tři zdroje příjmu. V největší míře se jedná o sponzorské dary. Dále jde o dotace z veřejných prostředků jednotlivých samosprávních celků zapojených do projektu Žijeme Hrou, z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Fotbalové asociace ČR. Třetím zdrojem příjmu spolku jsou zdroje vlastní, v podobě nastavených členských příspěvků, z pořádaných fotbalových turnajů a letních prázdninových kempů. Termíny kempů na rok 2020 s možností vyplnění přihlášky již najdete na našem webu: www.zijemehrou.cz/kempy.

           

V rámci srdečného pozvání si dovolím uvést dvě konkrétní akce Žijeme Hrou. Jednak se v sobotu dne 21. 12. 2019 od 9.00hod uskuteční souběžně ve sportovních halách v Kunštátě a Svitávce VI. ročník dobročinného turnaje Žijeme Hrou a druhá  dne 7. 3. 2020 organizujeme v sále Hotelu Lidový dům v Lysicích 1. Společenský ples Žijeme Hrou.

Za spolek Žijeme Hrou přeji všem hodnotné prožití svátků vánočních, bohatou nadílku nejen pro děti a mnoho úspěchů a především zdraví v roce 2020.

 

Břetislav Šulc

Sdílet na Facebooku