Naši hráči na školním turnaji v malé kopané

V úterý 24.4. se naši hráči a žáci ŽŠ Kunštát zúčastnili okresního kvalifikačního turnaje “Memoriál Kotrhonze,” bývalého ředitele ZŠ Slovákové v Boskovicích, který se zasloužil o rozvoj nejen fotbalu na našem okrese a sdružoval nejlepší sportovce na místní škole. Jednalo se o fotbalový turnaj v malém fotbale hraný v počtu hráčů 4+1. Při losování skupin jsme patřili k hlavním favoritům turnaje a společně se ZŠ Náměstí 9. května “Zelená” jsme byli soupeřem, kterého nikdo do skupiny nechtěl. Ze skupiny postupoval pouze jeden tým do semifinále, z toho plyne, že tedy byli 4 skupiny. My jsme byli nalosováni do skupiny “D” společně se základními školami z Olešnice, T.G.M. Blansko a Gymbosem tedy gymnasiem z Boskovic. První dva týmy jsme dokázali porazit a to vcelku po přesvědčivých výkonech. K postupu jsme potřebovali porazit domácím gymnasium, za který hrál i náš hráč Tomáš Bělehrádek, který nám vstřelil dokonce 2 branky. Do utkání jsme vstoupili lépe a dostali jsme se do vedení, branku vstřelil Roman Štěrba. Gymbos však dokázal stav utkaní zvratit a vstřelil 2 branky. Rozhodli jsme se hrát powerplay, kdy Janků hrál z pozice brankáře s míčem na kopačkách. Naše šance však troskotaly na výborném výkonu Jirky Borka, který kryl většinu našich střel. Oba týmy přidali do konce utkání po jedné brance. Celkové skóre tedy vyznělo 4:2 v náš neprospěch. I před velkou kvalitu jsme nedokázali postoupit a turnaj jsme výsledkově nezvládli. Kluci si hru však užívali a v krásném areálu Červené zahrady jsme prožili hezký sportovní den. Všem hráčům děkuji a vítěznému týmu Zelená, přejeme hodně štěstí v krajském finále.

Pavel Blaha (trenér)

Sdílet na Facebooku