Mladší žáci poměřili síly proti soupeřům z nejsilnějších

Mladší žáci měli o víkendu na programu dva turnaje a z toho někteří ještě reprezentovali náš klub za týmy okresních výběrů.
Od sobotního rána se v kunštátské hale utkaly regionální týmy blízského okolí. Domací Žijeme Hrou a hosté ze Svitávky, Boskovic a Knínic. V neděli v TCM Brněských Ivanovicích nás v našich fotbalových dovednostech prověřili týmy z nejsilnějších. SK Sigma Olomouc, FC Zbrojovka Brno, FK Hodonín, SK Líšeň nebo Domino Bratislava, jsou zárukou nejvyšší kvality. Naši hráči se však ani takovýchto protivníků nezalekli a hráli na maximum svých fyzických a technických možností. I když nás soupeři přehrávali, dokázali jsme si po vzájemné debatě se všemi hráči, vyhodnotit turnaj jako velmi úspěšný a po stránce získaných zkušeností velmi cenný. 

Celý tým bych ocenil především v herní odvaze a ve snaze o konstruktivní řešení obranných situací, kdy se nikdo neuchyloval k nákopům a zbytečnému zbavování se míče. Jmenovitě bych ocenil zejména výkon Filipa Kopeckého, který odchytal dopolední halový turnaj v Kunštátě, sobotní odpoledne za výběr OFS Blansko i nedělní turnaj v Brně. Na to, že v bráně chytá teprve krátce, předváděl skvělé výkony. Dále pak vzájemnou útočnou spolupráci Vojty Šulce a Sama Prudkého, která vedla k pěkným vstřeleným brankám. Vyzdvihl bych branku Matěje Měcháčka, kterou vstřelil patičkou do sítě Sigmy Olomouc a taky skvěle technicky zahrané rohové kopy Verči Španělové.

Spokojenost a úsměv na tvářích všech hráčů jsou důkazem dobře odvedné práce a toho, že v našem sportovním vývoji jdeme správným směrem. Protože vítězství nebo porážka v zápase či turnaji, především v mládežnických kategoriích, není vždy objektivním ukazatelem danných schopností a dovedností.

V sobotu i v neděli do hry zasáhli:
Filip Kopecký, Matyáš Mihula, Vojtěch Šulc, Samuel Prudký, Jan Vokurka, Matěj Měcháček, Veronika Španělová, Lucie Janoušková, Vendula Kovářová, Gabriela Tenorová, Michal Mikula, Tomáš Houdek, Jakub Tesař, Jakub Kazda

Martin Pavel (trenér)

Sdílet na Facebooku