Jarní prázdniny vyvrcholily fotbalovými turnaji

V sobotu sportovní hala ve Svitávce žila hrou a žila fotbalem. 
Dopoledne byl na programu turnaj mladších žáků za účasti týmu Žijeme Hrou, výběru OFS Blansko 2006, Sparty Brno, Knínic a Sokola Nový Malín. K vidění byla spousta oku lahodících ofenzivních akcí, důrazných obranných zákroků, parádních zákroků brankářů, ale také i velmi vypjaté týmové souboje, které mnohdy končili těsným jednobrankovým rozdílem, jako bylo například poslední utkání mezi Spartou Brno a výběrem OFS Blansko 2006, které rozhodl svou trefou v samém závěru Samuel Prudký z našeho klubu. Po skončení turnaje obdrželi všichni hráči a hráčky pamětní medaile a každý tým si také zvolil svého nejužitečnějšího hráče, kterému byla udělena trojef na památku.

Sestava Žijeme Hrou: Hladil (GK), Španělová, Chmelíčková, Švábová V., Janoušková, Němec, Fadrný, Kříž, Mihula, Havel J.,Vokurka

Za výběr OFS Blansko 2006 nastoupili z ŽH: Havelka, Prudký

V odpolední části organizoval místní klub Moravan Svitávka turnaj starších přípravek, kterého se účastnilo  i jedno naše mužstvo Žijeme Hrou, které se postupně utkalo s týmy jako Doubravice, Rájec - Jestřebí, Březová nad Svitavou a Malá Haná Knínice. Také u těchto kategorií se výsledky neevidovaly a skóre, popřípadě obdržené branky děti příliš nevnímaly a hernímu prožitku jim nebránily.

V neděli se účastnili mladší žáci turnaje v TCM v Brně, kde narazili na velmi silné protivníky, kterým byly: FOŠ Třebíč, MFK Vyškov, Svratka Brno, Sparta Brno a SK Líšeň. V utkáních jsme byly ve věkové a také u některých hráčů ve výrazné fyzické nevýhodě. To však vůbec nevadilo, ba naopak to naše mladé hráče nutilo se vyspělejším soupeřům v důrazných osobních vyrovnat. Potěšující zjištění je, že i proti starším hráčům jsme v technických dovednostech a v práci s míčem nezaostávali. 

Sestava: Mihula (GK), Havelka, Prudký, Šulc, Němec, Ščučka, Fadrný, Doležal, Setnička

Martin Pavel (trenér)

Sdílet na Facebooku