Hodnocení sezony 2017 / 2018 - mladší žáci

Fotbalová sezona 2017 / 2018 započala mladším žákům v létě loňského roku, stejně jak žákům starším, tedy týdenním kempem v Kunštátě, kde jsme měli přichystané skvělé podmínky pro trénink a mohli jsme tak od úvodních tréninkových jednotek pracovat intenzivně na zlepšení individuálních činností jednotlivců. Žádný kolektivní cíl v podobě umístění v tabulce jsme si před sezónou nestanovili. Chtěli jsme u každého hráče pracovat na zlepšení všech silných, ale i slabých stránek a také jsme chtěli ještě více prohloubit pozitivní vztah ke sportu a to především k fotbalu.

Jádro mužstva tvořili hráči ročníku 2005 a přidali se k nim nový hráči, kteří přišli z přípravek z Lysic, Drnovic a Kunštátu. Z počátku si tak museli někteří zvykat na větší hřiště, než na které byly doposud zvyklí, ale také na nový kolektiv spoluhráčů. Do soutěží jsme díky těmto příchodům mohli přihlásit 2 mužstva. Jedno mužstvo do 1. A třídy Jihomoravského kraje a druhé mužstvo do okresního přeboru.

Kádr tvořili tito hráči a hráčky:

Botoš M., Havelka J., Havel J., Holcner J., Houdek T., Chmelíčková S., Chytrý A., Kazda J., Kolařík T., Kovářová V., Jančová J., Janoušková L., Jonáš K., Libiš J., Měcháček M., Mihula M., Mikula M., Motyčka Š., Prudký S., Šínová P., Španělová V., Šulc V., Tenorová G., Tesař J., Kopecký F., Vokurka J.

V průběhu podzimu se v obou týmech utvořila kostra hráčů, která nastupovala pravidelně za jedno mužstvo a zbytek se střídal podle možností tak, aby byly všichni co nejvíce herně vytíženi. Se závěrem podzimní části sezóny tj. začátkem listopadu, kdy jsou soutěže FAČR u konce, jsme z nasazeného tempa nepolevili a volně pokračovali tréninkem a zápasy na umělkách, či sportovních halách. Mimo jiné uvedu účast na zimní tišnovské lize, účast na turnajích v TCM v Brně Ivanovicích, v Kunštátě, ale také zápasy na umělých trávách v Boskovicích a Blansku. Do pár zimních turnajů se nám podařilo po vzájemné spolupráci s Tomášem Musilem z Kotvrdovic, který se věnuje ženské kopané, přihlásit i náš tým dívek, který jsme rozšířili o děvčata z přípravek.

Zimní přestávka byla zakončena herním soustředěním v Bystřici nad Pernštejnem, které sloužilo nejen k dalšímu posunu v tréninku, ale také k prohloubení vzájemných vztahů v kolektivu hráčů, což se maximálně podařilo a bylo to v jarní části vidět nejen na hřišti, ale i mimo něj.

Začátkem jarní části sezóny, jsme tréninkovou periodu nastavili na 3x týdně + víkendové zápasy. Využívali jsme k tomu pravidelně sportovní areály v Kunštáte, Lysicích a Drnovicích. Hráči tak měli dostatek prostoru pro svůj vlastní rozvoj.

Něco málo k postavení v tabulce. Konečné 7. místo se ziskem 30 bodů a téměř vyrovnané skóre 72:75 je zřejmě objektivním ukazatelem. Kromě první trojice, jsme se všemi mužstvy odehráli vyrovnaná utkání, ba dokonce jsme ve většině byly lepším týmem. Často jsme ve hře měli územní převahu, tu jsme však kolikrát nedokázali využít ke vstřelení gólů a zápasy tak končili v náš neprospěch. Konečný poměr vítězství 10 a proher 12 je téměř rovnoměrný a hráči tak prožívali pocity úspěchu i neúspěchu ve zdravém poměru, které mimo jiné sloužily i k další motivaci při tréninku.

B tým mladších žáků nastupoval v okresním přeboru. Sestava mužstva nebyla stálá a často docházelo ke změnám, které měly na herní projev velký vliv. Především v jarní části sezóny za nás nastoupili také kluci z přípravek a zvykali si tak na přechod na větší hřiště, který je zanedlouho čeká (Němec V., Zouhar O., Ščučka M., Jašek O., Kytner D., Havel O.). Nutno říci, že se s tím poprali velmi dobře a především v kvalitě individuálních dovedností a schopnosti hry 1 na 1 se neztratili.

Fotbalovou sezónu 2017 / 2018 jsme uzavřeli dvěma turnaji. Dvoudenním v Městečku Trnávka a mezinárodním turnajem v Blansku. Co se týče předsezóních cílů, dovolím si tvrdit, že úkol byl splněn. Hráči se posunuli ve svých dovednostech, ať už individuálních, ale rozhodně i týmových, o velký krok kupředu. Určitě se také u některých povedl prohloubit vztah k pohybové aktivitě jako přirozené součásti života, samozřejmě především k fotbalu. Hráči navázali také nová přátelství ať už mezi spoluhráči, ale i soupeři a prožili mnohdy nezapomenutelné zážitky, na které budou možná vzpomínat do konce života.

Smutnou správou jsou zranění, ale i ta k fotbalu patří. U nás nemohli po celou jarní část do tréninku a utkání ze zdravotních důvodu nastoupit Tomáš Houdek a Filip Kopecký. Věříme, však, že už začátkem srpna je uvidíme v hráčském kádru společně s týmem.

Za celou sezónu bych chtěl poděkovat Rosťovi Pavelkovi za perfektní vedení B týmu a také všem rodičům a fanouškům za potřebou podporu a pomoc při různých činnostech. Poděkování patří také správcům sportovních areálů Pavlu Španělovi a Petru Loukotovi, kteří pro nás udržují hřiště a prostory k tréninku ve vynikajícím stavu. Děkujeme a už se těšíme na příští sezónu.

Martin Pavel (trenér)

Sdílet na Facebooku