František Tenora ml.: "Máme dobrou partu, věřím, že nám to vydrží i dál."

Dalším talentovaným hráčem našeho klubu Žijeme Hrou, kterého si dnes představíme je chlapec z opačné strany hřiště než se kterýmí jsme doposud vedli rozhovory. Góly příliš nestřílí. Jeho hlavní prací je jim zabraňovat a najdeme ho mezi třemi tyčemi v bráně. Je jím František Tenora.

 • Fando, jak aktuálně trávíš volné dny, když je vlivem vládních nařízení přerušena prezenční školní docházka a nejsou povoleny ani skupinové fotbalové tréninky?
  Dopoledne máme distanční výuku, jsem doma se starší sestrou, která má také distanční výuku.Odpoledne chodíme na vycházky se psem, nebo se snažím trénovat sám na trávníku za domem.
 • Mohl bys nám přiblížit jak probíhá tvá online výuka?
  Na hodiny si musím připravit věci, pak máme buď on-line hodiny nebo nám učitelé posílají učení přes edupage podle rozvrhu.
 • Udržuješ se nějak v kondici nebo pracuješ na nějakých fotbalových dovednostech i přes to, že nejsou fotbalové tréninky?
  Snažím se být venku, trénuji bohužel sám. Doma máme, ale běžecký pás, takže mohu běhat ikdyž je venku špatný počasí. Táta mě stále nutí do skákání přes švihadlo, to mě ale moc nebaví.
 • Jsi brankář, nastupuješ však do některých zápasů za mladší žáky i v poli. Hraješ radši v poli nebo v bráně? 
  Raději jsem v bráně, hodně mě to baví. Snažím se týmu pomoc k dobrým výsledkům.
 • V příští sezoně se posuneš do starších žáků. Nemáš obavy z velké brány a velkého hřiště?
  Na velkou bránu se těším. Na tréninku už chytáme většinou na velkou branku –prý si musíme zvykat.
 • Pokud bychom se vrátili ke skončené podzimní části, je nějaký zápas na který budeš vzpomínat více? 
  V poli se mně nejvíce povedl zápas s Adamovem, kdy jsem nahrál na dva góly. V bráně se mně nejvíce asi povedl zápas našeho céčka proti Boskovicím B. Za oba týmy nastoupilo několik hráčů z A týmů, takže to byl výborný zápas. Proti Bystrci jsem udržel čisté konto. Zápas skončil netradičním výsledkem 0:0.
 • Který moment, zápas nebo turnaj z podzimu bys naopak označil za méně povedený? 
  Nepovedl se mně zápas s Medlánkami. Bohužel jsme si jako obrana vybrali špatné chvilky všichni a v posledním zápase podzimu (před přerušením) jsme prohráli. Mrzí mě, že jsem tým nepodržel.
 • Pokud by ses ve své krátké fotbalové kariéře ohlédl na chvíli zpět. Je nějaký moment, turnaj, zápas na který obzvláště rád vzpomínáš?
  Rád vzpomínám na zápas proti Startu Brno loni na podzim, kdy jsme hráli v oslabené sestavě a ztratili vítězství až v nastaveném čase, zápas skončil remízou 3:3. Povedli se nám také některé turnaje, ať už za okresní výběr, kdy jsme vyhráli přebor okresů Jihomoravského kraje nebo za Žijeme Hrou, kdy jsme vyhráli turnaj v Blansku. Byl jsem vyhlášen nejlepším brankářem turnaje, toho si také hodně cením.
 •  S kým si na hřišti nejvíce rozumíš?
  Asi s Márou Dočekalem. Hrajeme v obraně, takže si musíme pomoc. Chodíme spolu také do školy a sedíme spolu v jedné lavici. Jsme velcí kamarádi. Jinak, ale kamarádím se všemi spoluhráči, s některými hraju už spoustu let. Myslím si, že máme dobrou partu. Věřím, že nám to vydrží i dál.
 • Volají na tebe spoluhráči nějakou přezdívkou?
  Přezdívku zatím nemám, většina kamarádů mě oslovuje Fando.
 • Jak často trénuješ? Děláš ještě něco navíc mimo fotbalový trénink v klubu?
  Trénovali jsem 2x týdně jako mladší žáci, Vladan Horák se nám snažil organizovat ještě jednou týdně individuální tréninky na zlepšení některých činností. Každý týden máme také brankářský trénink s Martinem Jíchou z brankářské školy Just4keepers. Mimo to jsem chodil do florbalu a nyní se mně velice líbí doplňkové hodiny tělocviku ve škole s novým učitelem Pavlem Blahou, které jsme měli 2 x týdně.
 • Máš svůj fotbalový vzor? 
  Mým velkým vzorem je Manuel Neuer ,především se mně na něm líbí jeho přehled a hra nohou.Tím pádem je jasné že fandím Bayernu. Dříve jsem fandil i REALU. Můj táta fandí Barce, takže po nedávné porážce Barcelony od Bayernu 2:8 byla u nás tichá domácnost.
 • Máš nějaký cíl nebo sen, kam bys to chtěl ve své fotbalové dráze dotáhnout nebo tým za který by jsi chtěl v budoucnu hrát?
  Především chci být platný v týmech Žijeme Hrou. Jako každý kluk, který se věnuje fotbalu mám i já svůj sen, chytat třeba za Slávii Praha a potom za Bayern.
 • Co rád děláš mimo fotbal? Máš nějaké jiné koníčky? 
  Líbí se mně florbal, trošku lyžuju, bruslím – v létě to zkouším i na kolečkových bruslích, plavu. Jezdíme pravidelně na Slovensko na hory, takže chodím rád i po horách. Máme nového psa Arise, s ním chodíme hodně ven. Začala se mně líbit teď i atletika ve škole, zde mě baví hlavně běh.

Jméno: František Tenora
Narozen: 2.10.2008
Bydliště: Zbraslavec
Kategorie: mladší žáci Žijeme Hrou

Děkujeme za rozhovor.

Sdílet na Facebooku