Fotbalový kemp žáků v Kunštátě

Třetí letošní fotbalový kemp Žijeme Hrou byl určen pro kategorii mladších a starších žáků a konal se v krásném prostředí kunštátského sportovního areálu. Byl pobytový a uskutečnil se na počátku měsíce srpna od 5.8. do 9.8.

Kempy Žijeme Hrou mají od samotného vzniku hlavní téma a tím je rozvoj ORIGINÁLNÍHO nebo-li AUTENTICKÉHO HRÁČE, jeho charakterových vlastností, pohybových a fotbalových dovedností. A tímto tématem se řídíme i letos. Na Kempu jsme přivítali přes 40 holek a chlapců ve věku 11 – 15 let a všichni nám ukázali velkou chuť do fotbalu.

Na dovednostních stanovištích jsme se od prvního dne věnovali umění hráčů držet a nepůjčit míč, efektivnímu využívání prvního a dalších doteků, řešení herních situací v přečíslení a podčíslení, řešení finální fáze, rozvoji střeleckých dovedností a nácviku kliček. Nechybělo ani stanoviště úpolových her, kde to byla makačka, ale hlavně zábava. Velká část probíhala v herních podmínkách.

Naše pondělní odpolední tréninky shlédnul i Lukáš Vorlický, fotbalista italské Atalanty Bergamo. V podvečer byla na programu hodinová beseda, kde Lukáš odpovídal na zvídavé otázky holek a kluků týkající se jeho dosavadní fotbalové cesty, jeho aktuálního zranění nebo znalosti angličtiny či italštiny. Úterní večer vyplnil  edukativní seminář vedený Mgr. Pavlem Blahou na téma "Zdravá výživa sportovců". Třetím hostem na kempu byla sportovní fyzioterapeutka paní Kateřina Honová, která je republikovou špičkou ve svém oboru. Čtvrteční dopoledne jsme tak věnovaly kompenzačním cvičením a také měření chodidel všech dětí. Holky a kluci dostali tu nejlepší možnou péči. Musíme všechny cvičící ocenit za vynikající přístup a maximální koncentraci.

Všechny holky a kluci měli také možnost si pomocí myšlenkové mapy analyzovat svoje charakterové vlastnosti a aktuální stav fotbalových dovedností. Od středy odstartoval turnaj "Ligy Mistrů", kde si děti vytvořily vlastní týmy, které se prezentovaly svou naprosto nezaměnitelnou herní filozofií. Tato turnajová soutěž měla velmi napínavý průběh a o konečném pořadí rozhodovaly minimální bodové rozdíly.

Letní kempy nám utekly strašně rychle... Ale to tak bývá, když jsi se skvělými lidmi a děláš, co tě baví... Bez ohledu na to, jestli jste za námi přijeli z Říma (Diego), Ústeckého kraje (Marek, Šimon, Filip, Matyáš), Břeclavi (Viktor, Vilém), Brna (Tomáš), Vysočiny (Bára, Štěpán) a nebo okresu Blansko, cítili jsme, že se z nás stala "RODINA ŽIJEME HROU". A pokud jste se na našich trénincích naučili něco nového, užívali si krásu fotbalu a nebo získali nové přátele, jsme šťastní, protože náš úkol byl splněn.

Celý trenérský tým ve složení Vladan Horák, Martin Pavel, Miloš Šmerda, Jan Setnička, Jakub Odehnal, Vojtěch Cichra a Jiří Vorlický ml. děkuje všem klukům a holkám za fantastickou energii, kterou jste do všeho dávali a rodičům za podporu. Nálada na kempu byla vynikající a my jsme si užívali každou společně strávenou chvíli.

Kempy Žijeme Hrou 2019 jsou již minulostí a my se díváme dopředu. Pokud se Vám u nás líbilo, bude nám ctí i v roce 2020. Více fotografií a videí najdete na Facebooku nebo Instagramu Žijeme Hrou.
 

Sdílet na Facebooku