Fotbalové areály v Kunštátě a Lysicích jsou připraveny k užívání

Ani v tomto pro sport složitém období jsme nezaháleli. Ve fotbalových areálech v Kunštátě a Lysicích proběhly v uplynulých týdnech jarní údržbové práce.

V Kunštátě a Lysicích na začátku měsíce započala nezbytná péče o fotbalové trávníky. Vertikutace k odstranění zplstnatělých zbytků staré trávy a plevelů, hnojení hracích ploch a instalace zavlažování. To vše výrazně zlepšilo jarní regeneraci obou hřišť a na konci dubna jsou trávníky ve výborném stavu.

Chceme, aby všichni hráči, kteří fotbalové areály pro trénink a utkání využívají, měli co největší komfort. Proto se bude podobný údržbový proces, včetně pravidelného sečení hřišť, v průběhu celého roku v Kunštátě a Lysicích opakovat.    

Dostalo se i na další důležité detaily, které vylepšily stávající areály. V Kunštátě byl natažen nový úsek plotu a vytvořena přístupová cesta pro případné potřeby ZŠ Kunštát. Na velkých fotbalových brankách byly svařeny zbrusu nové konstrukce upevňující sítě k zemi. V Lysicích bylo nutné po zimě posbírat staré listí, nového bílého nátěru se dočkala přenosná branka.

Postupně probíhá výměna sítí na všech tréninkových brankách. Protože každý fotbalista ví, že není lepšího pocitu, než když míč skončí v síti…

Veškeré údržbové práce proběhly brigádnickou činností. Pracovali jednotlivci, nebo menší skupinky dobrovolníků z řad trenérů a rodičů. Všem za pomoc moc děkujeme.

Nyní jsou sportovní areály v Kunštátě a Lysicích ve výborné jarní kondici a připraveny k užívání. My netrpělivě vyhlížíme dny, kdy se do nich opět vrátí „náš fotbalový život“.

Vladan Horák, Žijeme Hrou

Sdílet na Facebooku