Dorostenci zahajovali mistrovské zápasy v Dědicích u Vyškova

Po krátké letní přípravě jsme zajížděli na první kolo krajského přeboru dorostu do Dědic na Vyškovsku. Dorost Dědic je fotbalově spojen s Vyškovem a na místím fotbalovém areálu hraje své domácí utkání.

Mladší dorost

Vyškov/Dědice - Žijeme Hrou 8:1 (6:1)

Branka: Marek

Sestava: Šmerda, Stejskal, Baňa, Chmelíček, Štarha, Valenčík, Toman, Tobiáš, Kazda, Marek, Havel

Zahajovací sestava nevstoupila do utkání nikterak špatně, ale po dvou brzkých gólech v úvodu zápase se sebevědomí a koncentrace na utkání vytratila. Velký problém jsme měli s pohybem a takřka vůbec jsme nepodstupovali osobní souboje. Mezi hráči se nenašel nikdo, kdo by svým výkonem a touhou po lepším výkonu či vítězství strhl ostatní. První polovina zápasu tak byla jasně v rukou domácího celku, který nastřílel šest branek a mohl přidat i další. Většina branek padla díky naší neorganizované hře, neschopnosti spolupráce a součinnosti skupin hráčů. Přitom individuální kvalita na jednotlivých postech nebyla natolik rozdílná, jak tomu napovídal celkový obraz hry a samotné skóre.

O poločase jsme důrazně hráče napomenuli a připomněli jsme jim základní principy, bez kterých nelze fotbal hrát. Bojovnost, nasazení, ochota podstupovat souboje a fyzická náročnost, to jsou základy, bez kterých fotbalové utkání vyhrát nelze. V druhém dějství se hra více vyrovnala a my jsme začali částečně naplňovat výše uvedené principy. A přes to se předvedená hra našemu potencionálu přibližovala jen zdánlivě. Musím, však vyzvednou výkony hráčů, kteří se snažili i přes nepříznivý vývoj hrát se zájmem a vůlí. Jedná se o hráče: Toman, Tobiáš, Marek a dvojce hráčů věkem ještě žáků Kazda a Havel. Mladšímu dorostu by prospěla vyšší účast hráčů na tréninkových jednotkách, na kterých se pak můžeme věnovat herním kombinacím a celkové organizaci hry.

 

Starší dorost

Vyškov/Dědice - Žijeme Hrou 0:8 (0:2)

Branky: Kleveta J., Konečný, Novotný, 3x Baňa, Vlach, Konopáč

Sestava: Pečinka, Knopáč, Kleveta L., Chmelíček, Novotný, Baňa, Sedláček, Bělehrádek, Kleveta J., Konečný
Střídali: Prokop, Vlach, Tesař, Valenčík, Tobiáš

Starší dorost odehrál výborné fotbalové utkání a to jak po herní tak i po výsledkové stránce. I přes vysoké skóre se naše vítezství nerodilo úplně snadno a soupeř měl v prvním dějství dobrou kvalitu. My jsme však do zápasu vstoupili s velkou chutí a to se odráželo i na naší hře. Vysokou fyzickou náročnost jsme obohatili i kvalitní rychlou kombinací a dobrými individuálními výkony všech hráčů. Velmi dobře nám fungovala přechodová fáze a distribuce míčů ze zadních řad přes středové hráče až ke krajním záložníkům či útočníkům. Taktéž jsme byli spokojeni s vysokým agresivním presinkem, se kterým měl Vyškov velké problémy a my jsme tak mohli sbírat řadu míčů již na útočné třetině hřiště. Všechny tyto faktory jsme dokázali přetavit i v góly, jejichž střelci byli Kleveta a Konečný. Soupeř měl taktéž některé možnosti na vstřelení branky, ale ty skončily na dobře chytajícím Pečinkovi a nebo na součinnosti celého týmu v obranné části. Od druhé půle jsme očekávali zvýšený tlak soupeře a zjednodušení jeho hry. To se však nestalo a my jsme i nadále dominovali a to i poté, co se do hry dostali i střídající hráči.

Na minulých tréninkových jednotkách jsme začali pracovat na rychlém přechodu v herních kombinacích a na celkové organizaci hry. Některé principy se v zápase již objevili, ale stále je před námi kus práce.

Pavel Blaha (trenér)
 

Sdílet na Facebooku