Dorostenci v prvních domácích utkáních podzimu přivítali Soběšice

Starší dorost

Žijeme Hrou U19 - FC Soběšice U19 5:3 (0:2)

Branky: Konečný, Sedláček, Petrželka, Baňa, Novotný

Sestava: Pečinka, Konopáč, Kleveta L., Bělehrádek, Kleveta J., Konečný, Novotný, Petrželka, Sedláček, Měcháček, Baňa
Střídali: Chmelíček, Prokop

V prvním domácím zápase jsme se představili na hřišti v Lysicích s týmem Soběšic. Soběšice se prezentují zodpovědným běhavým fotbalem, který vychází z dobře se pohybujícího bloku a rychlých protiútoků.  S tímto systémem jsme měli potíž a hra do plných nám činila problém. Sice jsme více drželi míč, ale kompaktně hrající blok se nám nedařilo překonat. Naopak soupeři taktický záměr vyšel na výbornou. Po dvou brejkových situacích se ujal vedení. Stejný obrázek vydržel až do konce prvního dějství. První poločas nebyl dle našich představ nejen herně, ale i v aspektech kondičních. Málo jsme běhali, drželi jsme monotónní tempo hry, nepodstupovali jsme souboje a nehráli jsme náročný fotbal, o který chceme usilovat.  Výše uvedené faktory jsme hráčům důrazně o poločasové pauze připomněli a také jsme hledali cestu, jak překonat hluboký blok soupeře.                                                           

V začátku druhého poločasu nám pomohla brzká branka Jirky Konečného, který tvrdou střelou k tyči snížil na 1:2. Radost nám však nevydržela dlouho, po rozehře jsme propadli ve středu hřiště a soupeř opět trestal a odskočil na rozdíl dvou branek. V tento moment je potřeba vyzvednout mentální sílu týmu, který se nevzdal a i nadále usiloval alespoň o srovnání stavu. Změnili jsme rozestavení a snažili se dostat více míčů do pokutového území. Tento úmysl se nám dařilo plnit a záhy přišlo i snížení. Přetažený centr Filipa Sedláčka zapadl nečekaně za zadní tyč Kyzlinkovy branky, 2:3. Dále jsme pokračovali v aktivní hře a vysokém tlaku na soupeře, který spíše odkopával dlouhé míče a spoléhal na brejky. O srovnání stavu se postaral Petrželka, který po centru ze strany dotlačil z bezprostřední blízkosti míč do sítě. Na klucích bylo vidět sebevědomí a chuť zápas dotáhnout do tříbodového úspěchu. Ten se stal skutečným v 78. minutě, kdy po průnikové přihrávce šel sám na brankáře Dominik Baňa a uvnitř pokutového území si počínal zkušeně, 4:3. Soupeř mohl vývoj utkání zkomplikovat o pět minut později, ale Pečinka v samostatném nájezdu vychytal dvougólového Valníčka. Navíc další komplikací pro hosty bylo vyloučení Hrdličky, který za protesty uviděl druhou žlutou kartu a musel ze hřiště předčasně odejít. Poslední slovo si vzal nejlépe hrající hráč utkání Tomáš Novotný, který zvýšil z přímého kopu krásnou střelou na 5:3 a potvrdil tak první domácí vítězství.

 

Mladší dorost

Žijeme Hrou U17 - FC Soběšice U17 3:3 (2:2)

Branky: Tobiáš, Valenčík, vlastní

Sestava: Sýs, Stejskal, Chmelíček, Beneš, Tobiáš, Macháček F., Marek, Toman, Valenčík, Měcháček, Baňa
Střídal: Šmerda O.

Mladší dorost do utkání nevstoupil rovněž dobře a stejně tak jako starší prohrával o dvě branky. Největším problémem byl samotný systém hry. Někteří hráči se viděli na zápase vůbec poprvé a celková tréninková docházka mladšího dorostu není optimální. Z toho vychází problémy, zejména zajišťování a součinnost jak v obranné, tak i v útočné fázi hry. Do utkání jsme se vrátili po individuální akci Honzy Tobiáše, který patřil v zápase k nejlepším hráčům našeho týmu. Dále jsme bránu soupeře ohrožovali střelbou ze střední vzdálenosti, ale pokusy Bani ani Měcháčka neměly potřebnou přesnost ani rasanci. A tak se o srovnání výstavní trefou postaral Petr Valenčík. Další příležitosti přicházely ze stran hřiště a to hlavně po individuálních akcích Tobiáše, ale žádná přihrávka po pokutového území nenašla přesný cíl. Nejblíže k brance byl Toman, který však přetažený centr nedokázal patou usměrnit do branky a trefil pouze boční síť branky.  Obraz hry se v druhém poločase příliš neměnil, na obou stranách bylo k vidění velké množství nevynucených chyb a častá nepřesnost. Přesto jsme se dočkali vedení. Po skrumáži ve vápně se pod tlakem dotírajícího Měcháčka míč odrazil od jednoho bránícího hráče do sítě, 3:2.  Přesto jsme první tříbodový zisk neukořistili, v 52. minutě srovnal druhou brankou v utkání Tomáš Svoboda a srovnal na 3:3. Zápas se dále spíš jen dohrával a tempo hry nebylo nikterak vysoké. Vítězství mohl znamenat úprk Tobiáše, ale ten své sólo završil střelou pouze do připraveného Škrabala a body se tak dělily.   

Pavel Blaha (trenér)                  

Sdílet na Facebooku