Děti ze Žijeme Hrou reprezentovali ZŠ Kunštát a ZŠ Lysice na MC Donalds Cupu

V pátek 26.4. a v pondělí 29.4. proběhla v Boskovicích a Blansku kvalifikační kola turnaje MC Donalds Cup. Děti z fotbalového oddílu Žijeme Hrou narozené v roce 2007 a 2008 reprezentovaly na turnajích své základní školy. 

ZŠ Kunštát na turnaji v Boskovicích

Děti z Kunštátu se na turnaji postupně utkaly se základními školami ZŠ Boskovice Sušilova, ZŠ Knínice, ZŠ Boskovice Slovákova, ZŠ Svitávka a ZŠ Letovice. Turnaj byl postupový. Do okresního finále postoupily první dvě základní školy a to Letovice a Boskovice Slovákova. ZŠ Kunštát se umístila na pěkném 3. místě.

Hodnocení trenérů Vladana Horáka a Martina Pavla:
„Dnešní turnaj jsme odehráli bez „dorazových“ ročníků 2007. Všichni hráči ročníku 2008, kteří nastoupili, můžou ve stejné kategorii na MC Donalds Cupu startovat i příští rok. Proto bereme dnešní turnaj jako výbornou zkušenost do budoucna. Rovnoměrně jsme ve hře vytížili všech deset hráčů. Odehráli jsme velmi dobrá utkání a podařilo se nám nastřílet velké množství gólů. Individuálně v dresu ZŠ Kunštát zaujali útočníci Jan Fadrný a Lukáš Doležal. V naší brance podával po celý turnaj fantastické výkony brankář František Tenora. Děkujeme všem hráčům za vzornou reprezentaci kunštátské školy.“

ZŠ Kunštát reprezentovali hráči:  Doležal L., Fadrný J., Janča D., Janča J., Knoflíček V., Lechner L., Pavelka A., Sommer J., Tenora F., Veselý O.

 

ZŠ Lysice na turnaji v Blansku

Lysické děti se utkaly s týmy ze základních škol Lipůvka, Jedovnice a Rájec a do okresního finále postoupily z 1. místa.

Hodnocení trenéra Jirky Vybírala:
„Na tomto turnaji jsme se prezentovali silnými ročníky 2007 a 2008, což si naši hráči dobře uvědomovali a do každého utkání tak nastoupili s jasným cílem- postoupit ze skupiny do dalšího kola turnaje a strávit tak další den místo ve škole na hřišti :O)  Za sebe musím říct, že děti podávaly vynikající herní výkony a v každém odehraném utkání bylo cítit jejich odhodlání, vytrvalost, vzájemná podpora a povzbuzování se. Nastříleli jsme spoustu gólů a dostali jen jeden. Prosazovali jsme se nejen ve hře „jeden na jednoho“, ale i kombinačně a k vidění bylo několik opravdu krásných fotbalových akcí. Nechtěl bych dnes rozebírat individuální herní výkony jednotlivých hráčů, ač by pochvalu někteří opravdu zasloužili a na hřišti se jim ji i dostalo, ale rád bych vyzdvihnul ten silný pocit jednotného týmu- toho týmového ducha, který byl opravdu výjimečný a rád bych dětem poděkoval, že jsem mohl být jeho součástí."

ZŠ Lysice reprezentovali tito hráči: Kašpar J., Horáček T., Kolár M., Kotek T., Halečková S., Brož M., Honsnejman A., Horák O., Němec V., Švábová D., Kytner D., Setnička T., Ščučka M., Vybíral A. a Živný M.

Sdílet na Facebooku