Anglický týden žákovských týmů

Starší žáci - FC Medlánky 3:6 (2:2)

Branky: Němec, Havel, vlastní
Sestava: Tenora (GK), Švábová V., Ščučka, Dočekal, Havel, Sommer, Formánek, Němec, Doležal, Kotek, Švábová D., Brož, Pernica

Druhý zápas s týmem Medlánek nám bohužel opět výsledkově nevyšel. I přes nasazení a snahu našich hráčů jsme se nedokázali prosadit více brankami. Co se týká individuální vyspělosti opět naši hráči a hráčky ukázali, že mají velký talentový potenciál, nicméně z hlediska týmové součinnosti byly vidět velké rezervy. Druhý zápas nám ukázal, že je na čem pracovat. Medlánky nás porazili 6:3.

Jiří Vorlický ml. (trenér st. žáků)

Mladší žáci - FC Medlánky 4:4 (3:0)

Branky: 2x Kotek, Brož, Stěpánek
Sestava: Hruška (GK), Kubíček, Svoboda, Šafář, Chmelíček, Barták, Kotek, Brož, Křivánek, Pernica, Štěpánek, Janča, Bartáková

Do domácího zápasu s Medlánkami jsme vstoupili výborně a během prvního poločasu si vypracovali  zasloužené vedení 3:0, kdy se dvakrát trefil Tomáš Kotek (jednou z penalty) a v závěru poločasu Matěj Brož. Dařilo se nám dobře držet míč a využívat šířku hřiště, ke které jsme přidali i větší efektivitu v zakončení, ikdyž spousta dalších šancí zůstala neproměněna. Což se přeneslo i do druhého poločasu. Nastřelili jsme 3 tyčky hostující branky a poměrně brzy po zahájení druhé půlce inkasovali, což nás trochu vyhodilo z rytmu hry. Už se nám přestala dařit hra do šířky, tak abychom hosty, kteří hráli v hustém bloku před vlastní bránou rozběhaly a vytvořili si tím více místa na naše útočné výpady. Dále hosté přidali druhý gól, tak i vyrovnávací, který padl ze špatně bráněné standartky. Po rychlém brejku se podařilo Medlánkám dokonce otočit skóre zápasu. Když už utkání směřovalo k naší porážce, vytěžili jsme z velkého tlaku před hostující brankou vyrovnání z kopačky Lukáše Štěpánka. V tomto utkání jsme bohužel přišli o jasné vítězství. Avšak hráči se stále učí a zažívají si nové věci z tréninků, tak je třeba být trpělivý, než si vše sedne a bude na nich vidět výraznější progres.

Martin Pavel (trenér ml. žáků)

Starší žáci - FC Soběšice 3:3 (2:2)

Branky: 2x Sommer, Kupsa
Sestava: Tenora (GK), Švábová V., Ščučka, Dočekal, Havel, Formánek, Němec, Doležal, Setnička, Švábová D., Brož, Pernica, Sommer, Kupsa

Ve třetím utkání jsme v týdnu přivítali podruhé v řadě na domácím hřišti našeho soupeře. Tentokráte to byli kluci i holky ze Soběšic. Poprvé nás čekal soupeř fyzicky na stejné úrovni. Možná by se dalo říct, že jsme poprvé měli z hlediska síly navrch my. Nicméně co chybělo Soběšicím ve svalech, to nechybělo v herní kvalitě. I přes náš skvělý vstup do utkání a rychlé vedení 2:0 se Soběšice nedali a v několika úsecích nás velmi intenzivním napadáním i dobrým řešením situací na naší polovině přehráli. K závěru jsme se snažili ještě zvrátit výsledek na naši stranu, ale šance jsme neproměnili, tomu však předcházely zákroky našeho brankáře Františka Tenory, když se o to samé pokoušeli Soběšice. Zápas tak skončil smírně 3:3. Výsledkově se nám vstup do soutěže příliš nezdařil a vzhledem k předvedené hře je 1 bod ze tří zápasů velmi málo.

Mladší žáci - FC Soběšice 4:2 (3:1)

Branky: 2x Štěpánek, Barták, Pernica
Sestava: Hruška (GK), Kubíček, Svoboda, Šafář, Chmelíček, Barták, Danziger, Brož, Křivánek, Pernica, Štěpánek, Janča, Zunka

Sled zápasů jde rychle po sobě a my jsme už v úterý nastoupili k dalšímu utkání v Lysicích proti Soběšicím. Opět se nám podařil výborný vstup do zápasu a brzy vedli o 2 branky. Hosté následně snížili avšak více ze hry měl stále náš tým. Do poločasu jsme i přes snížení Soběšic přidali ještě 3 branku. Po faulu na Kubu Pernicu si s penaltou na dvakrát poradil Lukáš Štěpánek.  I ve druhé půli jsme se snažili být aktivní, odvážní s míčem. Při držení míče se snažit o šířkovou hru, tak i rychlé přepínání z útoku do obrany. I přes pár šancí hostů a velmi dobrých zákroků našeho brankáře Vojty Hrušky jsme zbytek zápasu kontrolovali a přidali ještě jednu branku Kubou Pernicou. Od hráčů by to chtělo ještě více pohybu při činnosti bez míče, na čemž budeme dále pracovat.