V. ročník charitativního fotbalového turnaje ŽIJEME HROU

Termín: 
So 15. 12. 2018
Místo konání: 
Sportovní hala Kunštát
Začátek utkání: 
Začátek turnaje v 8:00

Účastnící se týmy FC Žijeme hrou

Starší přípravkaMladší přípravka

V sobotu 15.12.2018 pořádá projekt ŽIJEME HROU ve spolupráci s FK KUNŠTÁT 5. ročník charitativního fotbalového turnaje. Na turnaji se představí hráči všech věkových kategorií z Kunštátu, Drnovic, Lysic, Svitávky a Olešnice.

Cílem turnaje v tomto vánočním čase je pobavit se fotbalem a sdružení finančních prostředků, kterými podpoříme osoby a rodiny v jejich nelehké životní situaci.

Přijďte se s námi 15. prosince pobavit. Na turnaji je zajištěno občerstvení, najdete zde i koutek s nástěnkou z minulých ročníků a místo kde můžete přispět libovolnou částkou a vyjádřit tak svou podporu třem dívenkám.

Začátek akce je v 8 hodin a oficiální předání výtěžku je v 15:00 hodin. Na akci Vás srdečně zvou organizátoři Žijeme Hrou a FK Kunštát.

 

Podpora v letošním roce míří ke třem děvčatům:

Kačence Malovcové z Rozseče nad Kunštátem

Kačenka se narodila před 16ti lety jako zdravé dítě. Ve dvou týdnech věku ale prodělala závažnou meningitidu, při které jí odumřela velká část mozkové tkáně, která se již neobnovila. Operativně jí byl zaveden shunt. Je na úrovni novorozeneckého věku a její stav je z neurologického hlediska nazýván jako bdělé kóma. S tím se jako rodiče neztotožňujeme, protože i když Kačenka nehybně leží tak to umí být holka pořádně veselá s úsměvem od ucha k uchu. Ve čtyřech letech ztratila polykací reflex a trpěla opakovanými zápaly plic, takže jí byla zavedena gastro sonda do žaludku a je krmena tekutou stravou. Od té doby má i tracheostomii kvůli odsávání slin a hlenů. Po zdravotní stránce to velmi pomohlo. 

Dokumenty ke stažení

PDF icon Kačenka Malovcová

Anetce Bělehrádkové z Rudky

Anetce je 15 let a má hluboké mentální postižení v kombinaci s postižením tělesným a epilepsií. Vzhledem k tomu, že nedokáže sama chodit, jíst, pít, nezvládne osobní hygienu a nemluví. Vyžaduje 24 hodinovou péči. Zvládne jen lézt a udělat s pomocí pár kroků. Na pár hodin týdně navštěvuje speciální školu v Boskovicích. Finanční pomoc bychom využili na speciální úpravy v koupelny.

Dokumenty ke stažení

PDF icon Anetka Bělehrádková

Nikolce Bohatcové ze Svitávky

Nikolka se narodila nepatrně předčasně v 38. týdnu těhotenství císařský řezem. Celé těhotenství proběhlo v pohodě, takže nic nenasvědčovalo tomu, že by to mohlo být jinak. Po porodu ovšem lékaři v porodnici v Boskovicích zjistili, že Nikolka má zřejmě nějakou srdeční vadu a proto byla pár hodin po porodu převezena na novorozeneckou JIP do Dětské nemocnice v Brně. Tam lékaři Nikolce diagnostikovali 5 vrozených vývojových vad srdce (vrozená stenóza pulmonální chlopně, vrozená stenóza aortální chlopně - s těmito vadami byla ve své době 3. dítě v republice, otevřená tepenná dučej, dvojcípá aortální chlopeň, hypoplastický aortální oblouk). Ve věku 1 měsíce života podstoupila 2 operace srdce ve FN Motol v Praze, kde ji uzavřeli tepennou dučej a katetrem rozšířili zúženou pulnonální chlopeň. Časem se bohužel začaly přidávat další diagnózy, o kterých neměli tušení ani doktoři. V 21 měsících věku, kdy Nikolka stále ještě nedovedla sama chodit a sezení bylo vratkavé, ji byla zjištěna retardace vertikalizace a diagnostikován Centrální hypotonický syndrom (oslabené svalstvo trupu). Za další 3 měsíce se přidala diagnóza těžké oboustranné nedoslýchavosti (o něco lépe slyšela zvuky hluboké než vysoké, vysoké slyšela až při 90 decibelech). První samostatné krůčky Nikolka udělala až ve 2,5 letech, od 3 let má sluchadla a od tohoto věku se také učí mluvit a pravidelně navštěvuje logopedii v Blansku a příležitostně v Brně (z důvodu velkého vytížení ambulance). Nikolka je ambulantně sledována na kardiologii, neurologii, ortopedii, rehabilitaci, ORL, foniatrii + audiologii. Celý svůj dosavadní život je pod neustálou kontrolou lékařů, ale naučili jsme Nikolku tyto návštěvy v ambulancích brát sportovně a vždy se za paní doktorkou/panem doktorem těší, což mi aspoň trochu ulevuje. Lékařských kontrol se bohužel nezbaví do konce života - vady srdce a sluchu nám už nikdo neodpáře, ale snažíme se, s tím statečně bojovat a vzájemně si užívat každý Nikolčin pokrok, byť malý, ale pro nás obě je to velký úspěch. Školku navštěvovala ve Svitávce, ale vzhledem k jejím vadám musela mít asistenta pedagoga. Nyní chodí do první třídy ZŠ ve Svitávce a ve třídě má svoji speciální pedagožku, která jí pomáhá s učivem. Škola ji baví natolik, že by tam nejradši chodila i o víkendu. Nikolka je aktivní, společenská a milá holčička, která má moc ráda děti. Jejich společnost ji motivuje v učení se novým věcem. 
Tak to je tak náznakově Nikolčin životní příběh. 

Dokumenty ke stažení

PDF icon Nikolka Bohatcová

Ohlédnutí za minulými ročníky

V letošním roce je to v pořadí již 5. ročník charitativního turnaje. Ohlednutí za minulými ročníky si můžete přečíst v přiložených souborech.

Kontakt na pořadatele

Martin Pavel
+420 606 530 738
Sdílet na Facebooku