Mladším žákům se anglický týden příliš nevydařil

AFK Tišnov – Žijeme Hrou 3:0 (1:0)

Sestava: Chytrý, Havelka, Chmelíčková, Měcháček, Prudký, Španělová, Tesař, Houdek, Havel, Kopecký

Ve čtvrtek na státní svátek sv. Václava jsme hráli na hřišti velmi silného Tišnova, který prozatím vyhrál všechny své zápasy a dělí se o první místo tabulky s Kohoutovicemi. Chtěli jsme včas napadat soupeřovu rozehrávku a pokusit se i o nějaký moment překvapení. Bohužel se nám to nedařilo tak, jak jsme si představovali a to hlavně kvůli kvalitě domácího týmu, který měl velice dobře rychlostně a technicky vybavené hráče. Na menším hřišti byla hra velmi intenzivní a plná osobních soubojů. Tišnov vyhrál zaslouženě. Na vítězství jsme v tomhle utkání neměli na čemž jsme se s hráči shodli, ale v porovnání s utkáním v Kohoutovicích, kde byl výsledek i převaha soupeře jednoznačnější, jsme byli spokojeni, že jsme odvedli maximum a ve svém vlastním výkonu se zase o další krok posunuli vpřed.

Žijeme Hrou – SK Řečkovice 1:5 (0:4)

Branky: Měcháček

Sestava: Chytrý, Havelka, Chmelíčková, Měcháček, Prudký, Kazda, Španělová, Tesař, Houdek, Havel, Kopecký

Domácí utkání s Řečkovicemi se nám příliš výsledkově ani herně nepovedlo. Přes solidní začátek, kdy jsme soupeře zatlačili na vlastní polovinu a vytvářeli si šance, se nám branka vstřelit nepodařila. Hosté následně udeřili. Dařilo se jim pronikat do otevřené obrany a proměňovat rychlé protiútoky. Recept byl vždy stejný, dlouhý nákop a rychlý úprk k naší brance. Do poločasu se takhle radovali 4x. V kabině jsme si situace rozebrali a hráči přiznali, že první poločas trochu podcenili. Nenapadali jsme rozehrávku soupeře tak důsledně, jak v předcházejících zápasech a často špatně řešili herní situace. I přes výraznou převahu v držení míče, jsme se velmi těžce prosazovali do zahuštěné obrany.  Druhý poločas přinesl zlepšení. Zlepšili jsme pohyb po hřišti a hned ze začátku jsme dvakrát orazítkovali tyč hostující branky. Bohužel soupeř z ojedinělé akce zase trestal. Nám se podařilo ke konci utkání výsledek jen poupravit na konečných 1:5, kdy se před brankou Řečkovic nejlépe orientoval Matěj Měcháček a včasnou dorážkou skóroval. Z hlediska procesu učení bylo pro nás tohle utkání velmi cenné a to především v tom, že do každého utkání se musí nastupovat s maximální koncentrací a úsilím.